Наукова періодика України Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ


Бондаренко В. П. 
Перспективы исследования проблем идентификации границ зерен в твердых сплавах системы WC-Co для бурового нефтегазового оборудования / В. П. Бондаренко, І. О. Гнатенко, П. М. Присяжнюк, О. О. Іванов // Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ. - 2017. - № 2. - С. 13-20. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/rrngr_2017_2_3
Представлено результати досліджень контактів границь зерен на оптичному мікроскопі. Визначено оптимальні режими травлення при виявленні мікроструктури твердих сплавів, для досягнення максимальної якості зображення мікроструктури. Досліджено поверхню травленого взірця на оптичному 3Д профілометрі, що надало змогу встановити, що зерна контактують між собою дотикаючись на різній висоті, утворюючи границі, які добре відображаються на зображення профілю, а також границі, котрі не виявляються і по висоті контактуючих зерен не відрізняються. Опираючись на принцип розмірної, орієнтаційної та хімічної відповідності, запропоновано всі множини границь WC-WC в сплавах WC-Co розділяти на типи і введені поняття з повною і проміжною невідповідністю, а також з ідеальною відповідністю кристалографічних площин граней, які утворюють границю. Пропонується враховувати всі типи границь при ідентифікації отриманих мікроструктур в мікроскоп, з ціллю визначення впливу того чи іншого типу на фізико-механічні властивості твердих сплавів, а також експлуатаційну стійкість. Прикладом такого підходу була проведена робота по визначенню впливу легування карбідами VC, TaC, Cr3C2 (вміст добавки в сплаві 0,15 % по масі) на формування границь WC-WC різного типу в твердих сплавах WC - 8 % Со. Встановлено, що метод кількісної оптичної металографії дозволяє частково встановити вплив типів границь WC-WC, які містяться в структурі твердих сплавів, на фізико-механічні та експлуатаційні властивості твердих сплавів.Представлено результати досліджень контактів границь зерен на оптичному мікроскопі. Визначено оптимальні режими травлення при виявленні мікроструктури твердих сплавів, для досягнення максимальної якості зображення мікроструктури. Досліджено поверхню травленого взірця на оптичному 3Д профілометрі, що надало змогу встановити, що зерна контактують між собою дотикаючись на різній висоті, утворюючи границі, які добре відображаються на зображення профілю, а також границі, котрі не виявляються і по висоті контактуючих зерен не відрізняються. Опираючись на принцип розмірної, орієнтаційної та хімічної відповідності, запропоновано всі множини границь WC-WC в сплавах WC-Co розділяти на типи і введені поняття з повною і проміжною невідповідністю, а також з ідеальною відповідністю кристалографічних площин граней, які утворюють границю. Пропонується враховувати всі типи границь при ідентифікації отриманих мікроструктур в мікроскоп, з ціллю визначення впливу того чи іншого типу на фізико-механічні властивості твердих сплавів, а також експлуатаційну стійкість. Прикладом такого підходу була проведена робота по визначенню впливу легування карбідами VC, TaC, Cr3C2 (вміст добавки в сплаві 0,15 % по масі) на формування границь WC-WC різного типу в твердих сплавах WC - 8 % Со. Встановлено, що метод кількісної оптичної металографії дозволяє частково встановити вплив типів границь WC-WC, які містяться в структурі твердих сплавів, на фізико-механічні та експлуатаційні властивості твердих сплавів.
  Повний текст PDF - 1.548 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бондаренко В.
  • Гнатенко І.
  • Присяжнюк П.
  • Іванов О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бондаренко В. П. Перспективы исследования проблем идентификации границ зерен в твердых сплавах системы WC-Co для бурового нефтегазового оборудования / В. П. Бондаренко, І. О. Гнатенко, П. М. Присяжнюк, О. О. Іванов // Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ. - 2017. - № 2. - С. 13-20. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/rrngr_2017_2_3.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського