Наукова періодика України Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ


Курляк П. О. 
Дослідження енергетичних параметрів магістральних насосних агрегатів нафтоперекачувальних станцій / П. О. Курляк // Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ. - 2015. - № 1. - С. 81-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/rrngr_2015_1_11
Сучасні дослідження електроприводних магістральних насосних агрегатів є комплексним завданням значної технічної складності, оскільки їх функціонування характеризується протіканням взаємозв'язаних електромагнітних, механічних і гідравлічних процесів. Швидкий розвиток цифрових обчислювальних машин сприяв розробці нових методів математичного моделювання і розрахунку стаціонарних та перехідних режимів роботи електротехнічних систем. Це надало змогу по-новому підійти до багатьох питань проектування та експлуатації різного роду об'єктів. Одним із таких методів моделювання є уніфікований комп'ютерно-орієнтований метод Bond Graph. Основна ідея статті полягає у застосуванні швидко прогресуючого методу Bond Graph для проведення комп'ютерного експрес-аналізу енергетичних процесів у електроприводних магістральних насосних агрегатах. Розроблено графо-енергетичну Bond Graph модель електроприводного відцентрового насосного агрегату, яка складається з асинхронного двигуна з короткозамкненим ротором, відцентрового насосу та запірної арматури. Запропонована модель відрізняється від існуючих аналогів здатністю відображати у графічній формі перетоки енергії між конструктивними елементами реального агрегату, враховувати ефекти насичення магнітопроводу і витіснення струму в роторі двигуна та в'язкість рідини в насосі. Об'єктом дослідження вибрано магістральний насосний агрегат нафтоперекачувальної станції "Плещівка" NGK-500/450/100 із електроприводом 4АЗМВ-2500/6000-У2 філії "Магістральні нафтопроводи "Дружба" ПАТ Укртранснафта. Досліджено енергетичні параметри даного агрегату за умови пуску на повністю відкриту напірну засувку. Одержано графічні залежності споживаної електроенергії за час пуску, миттєві значення активної і реактивної потужностей електродвигуна, механічної потужності на його валу та гідравлічної потужності на напірному патрубку насоса. Проведені дослідження енергетичних параметрів динамічних режимів роботи магістральних насосних агрегатів надають змогу аналізувати ефективність перетворення енергії у кожній фізичній області (електричній, механічній та гідравлічній), що в подальшому дозволить розробити та реалізувати енергоефективні режими їх функціонування.
  Повний текст PDF - 341.591 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Курляк П.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Курляк П. О. Дослідження енергетичних параметрів магістральних насосних агрегатів нафтоперекачувальних станцій / П. О. Курляк // Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ. - 2015. - № 1. - С. 81-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/rrngr_2015_1_11.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського