Наукова періодика України Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ


Аніщенко Ю. В. 
Формування апріорної просторової моделі Оболонської площі на основі сейсмогравітаційного моделювання / Ю. В. Аніщенко, Н. С. Ганженко, Т. О. Федченко, Я. М. Кропивницький. // Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ. - 2012. - № 4. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/rrngr_2012_4_7
На сьогодні у світовій практиці нафтогазової геології значну частину досліджень спрямовано на пошук та розвідку таких типів об'єктів, які раніше не привертали уваги спеціалістів галузі. До них відносяться так звані імпактні структури або астроблеми - тектонічні структури, які утворилися у результаті метеоритного бомбардування земної поверхні. У багатьох випадках з місцями їх падіння пов'язані сукупчення родовищ різноманітних корисних копалин, у тому числі й вуглеводневих. Промислова нафтогазоносність таких структур встановлена по всьому світі. В межах теріторії України відомо вісім імпактних структур. Оболонська імпактна структура (астроблема) розташована на території Південного борту Дніпровсько-Донецької западини. У дослідженнях значної кількості фахівців з нафтогазової геології України вона розглянута як високоперспективна у нафтогазовому відношенні. На даній території, починаючи з 60-х років XX ст., проводилися геологічні, геофізичні, геохімічні та інші дослідження. Наявність значного обсягу різноманітної геолого-геофізичної інформації є підгрунтям для вирішення актуальної проблеми пошуків та розвідки нових умов для розміщення покладів нафти і газу на теріторії Дніпровсько-Донецької западини на основі детального вивчення глибинної будови Оболонської астроблеми. Ефективним шляхом вирішення цієї задачі є створення інтегральної фізико-геологічної моделі Оболонської площі. Наведено характеристику вихідних даних та досліджено способи формування геолого-геофізичної моделі Оболонської площі на основі використання матеріалів свердловинної та площинної сейсморозвідки.
  Повний текст PDF - 7.655 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Аніщенко Ю.
  • Ганженко Н.
  • Федченко Т.
  • Кропивницький Я.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Аніщенко Ю. В. Формування апріорної просторової моделі Оболонської площі на основі сейсмогравітаційного моделювання / Ю. В. Аніщенко, Н. С. Ганженко, Т. О. Федченко, Я. М. Кропивницький. // Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ. - 2012. - № 4. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/rrngr_2012_4_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Федченко Тетяна Олександрівна (геологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського