Наукова періодика України Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ


Оринчак М. І. 
Дослідження і розробка складу карбоксильного крохмального реагента / М. І. Оринчак, О. С. Бейзик, І. І. Чудик. // Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ. - 2012. - № 2. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/rrngr_2012_2_21
У всьому світі для регулювання параметрів прісних та слабкомінералізованих бурових розчинів найчастіше застосовують карбоксиметилцелюлозу (КМЦ). Однак в Україні виробництво КМЦ не налагоджено, що спричиняє її дефіцит і високу вартість. Замінником КМЦ міг би слугувати екструзивний крохмаль (ЕКР), який в нашій країні виробляється у великих обсягах і відносно дешевий. Проте ЕКР має низку недоліків: низька термостійкість (110 - 115 <$E symbol Р>С), нестійкий до бактерицидної агресії, нерозчинний у воді, що ускладнює роботу бурової бригади під час його застосування. Для покращання властивостей крохмалю і розширення області його застосування автори розробили карбоксильний крохмальний реагент (ККР), який рекомендують для регулювання параметрів бурових розчинів. ККР одержують у результаті прививання до макромолекули ЕКР карбоксиметильної групи (CH2COOH). Рекомендований реагент розчинний в воді, що полегшує роботу бурової бригади, стійкий до бактерицидної агресії, тому відпадає необхідність у застосуванні реагентів-антисептиків, а межа його термостійкості становить 140 <$E symbol Р>С. Реагент ефективно понижує фільтрацію прісних і слабкомінералізованих розчинів, та удвічі дешевший за КМЦ.
  Повний текст PDF - 228.311 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Оринчак М.
  • Бейзик О.
  • Чудик І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Оринчак М. І. Дослідження і розробка складу карбоксильного крохмального реагента / М. І. Оринчак, О. С. Бейзик, І. І. Чудик. // Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ. - 2012. - № 2. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/rrngr_2012_2_21.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського