Наукова періодика України Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ


Купер І. М. 
Раціональне використання енергії розчиненого газу на пізній стадії розробки родовищ / І. М. Купер, В. Д. Михайлюк. // Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ. - 2012. - № 2. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/rrngr_2012_2_19
З метою вдосконалення розробки родовищ на пізній стадії розглянуто питання застосування водогазової репресії з використанням газу, що розчинений в нафті. Наведено результати експериментального вивчення впливу розчиненого газу на процеси витиснення нафти за умов родовищ Прикарпаття. Дослідження проведено за допомогою методу фізичного моделювання витиснення нафти водою з пористого середовища. В результаті встановлено, що заводнення покладів буде більш ефективним у випадку його проведення з самого початку розробки. Заводнення може бути також ефективним на старих виснажених родовищах з невеликою глибиною залягання. Обгрунтовано, що в обводнених покладах, у яких пластовий тиск не знижувався до тиску насичення, доцільним є зниження пластового тиску до значення, якомога нижчого від тиску насичення (здійснювати форсований відбір). Після цього слід відновлювати нагнітання води з 30 - 50 % компенсацією. Встановлено, що з метою підвищення ефективності розробки родовищ, які розробляються на режимі розчиненого газу, необхідно розпочинати заводнення за пластового тиску, нижчого на 30 - 70 % від тиску насичення нафти газом. Оптимальним варіантом розробки таких покладів є наявність активних краєвих вод. За їх відсутності доцільно після початку виділення з нафти газу в законтурну область закачувати воду з компенсацією відборів від 20 до 40 %.
  Повний текст PDF - 384.836 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Купер І.
  • Михайлюк В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Купер І. М. Раціональне використання енергії розчиненого газу на пізній стадії розробки родовищ / І. М. Купер, В. Д. Михайлюк. // Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ. - 2012. - № 2. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/rrngr_2012_2_19.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського