Наукова періодика України Реабілітація та паліативна медицина


Voloshyn T. B. 
Changes in psychomotor indicators of children with autism during intensive neurophysiological rehabilitation / T. B. Voloshyn // Реабілітація та паліативна медицина. - 2016. - № 2. - С. 77-83. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/rpm_2016_2_17
Система інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації була створена для лікування дітей з дитячим церебральним паралічем (ДЦП), використовується вже понад 30 років і об'єднує більше десятка різноспрямованих методів лікування, які потенціюють і доповнюють дію один одного. Численні дослідження змін функціональних можливостей дітей показали, що даний метод має позитивний вплив не тільки на рухові функції, але і на такі функції як пам'ять, увага, інтелект, мова, емоційний стан. Проспективне дослідження. Обстежено 39 дітей з аутизмом (F84.0), проведений моніторинг в період з жовтня 2015 по жовтень 2016 року. Для оцінки ефективності реабілітації використані психопатологічний метод, доповнений рейтинговою шкалою дитячого аутизму (CARS), шкалою оцінки ефективності лікування аутизму (АТЕС), клініко-неврологічний метод (неврологічний статус, оцінка м'язового тонусу за шкалою Ашворса, гоніометрія) і психодіагностичний метод (кольорові матриці Равена). Також було зроблено відеозапис великих моторних функцій до і після кожного курсу лікування. Згідно з отриманими результатами, після реабілітації дітей з аутизмом за СІНР спостерігалися позитивні зміни у моторному розвитку, а саме зниження м'язового тонусу в дистальних відділах нижніх кінцівок у 96 +- 10 % пацієнтів, збільшення об'єму активних і пасивних рухів у 92 +- 9 %, поліпшення дрібної моторики у 44 +- 6 %, поява нових великих моторних функцій в 14 +- 4 %. Під час реабілітації у 46 +- 7 % хворих спостерігалось покращення комунікативних навичок та соціалізації, зменшення аутистичної симптоматики (в середньому бал за шкалою АТЕС склав 66 +- 10 бала до і 51 +- 6 після), кількість дітей з інтелектуальним розвитком в межах нормативних показників значно збільшилась. Позитивну динаміку в формуванні мовленнєвої функції було відзначено у 62 +- 7 % пацієнтів: розуміння розмовної мови покращилося, темп мовлення прискорився, симптоми дислалії зменшились, спостерігався перехід на більш високий щабель розвитку мовлення. Висновок: підчас лікування за СІНР спостерігалася позитивна трансформація паттерну показників, що відображає фактичне покращення нервово-психічного стану, рівня соціалізації, інтелектуального та мовленнєвого розвитку дітей. СІНР може застосовуватись для ефективного лікування пацієнтів з аутизмом через нормалізацію моторного розвитку, комунікативної та інтелектуальної сфери в процесі реабілітації.
  Повний текст PDF - 191.502 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Voloshyn T.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Voloshyn T. B. Changes in psychomotor indicators of children with autism during intensive neurophysiological rehabilitation / T. B. Voloshyn // Реабілітація та паліативна медицина. - 2016. - № 2. - С. 77-83. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/rpm_2016_2_17.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського