Наукова періодика України Радіоелектроніка, інформатика, управління


Ципоренко В. В. 
Оптимізація безпошукового цифрового методу кореляційно-інтерферометричного пеленгування з реконструюванням просторового аналітичного сигналу / В. В. Ципоренко, В. Г. Ципоренко, Т. М. Нікітчук // Радіоелектроніка, інформатика, управління. - 2019. - № 3. - С. 15-24. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/riu_2019_3_4
На сьогодні в автоматизованих системах радіомоніторинга пеленгування радіоелектронних засобів здійснюється в умовах складної електромагнітної обстановки, великої апріорної невизначеності щодо параметрів радіовипромінювань, а також в умовах реального масштабу часу реалізації. Перспективним напрямком для вказаних умов є використання широкосмугових кореляційно-інтерферометричних радіопеленгаторів із застосуванням цифрового оброблення комплексних спектрів прийнятої суміші радіовипромінювань. Мета статті - дослідження та оптимізація безпошукового цифрового методу кореляційно-інтерферометричного пеленгування (КІП) з реконструюванням просторового аналітичного сигналу (АС). Виконано аналіз особливостей реалізації та точності дослідженого методу пеленгування, а також аналітична оптимізація безпошукового цифрового методу КІП з реконструюванням просторового АС. Визначено параметри, що входять до рівняння дисперсії похибки оцінки напрямку на джерело радіовипромінювання для безпошукового цифрового методу КІП з реконструюванням просторового АС, що підлягають оптимізації. Показано, що основними параметрами, які доцільно оптимізувати, є величина рознесення між вибраними елементами антенної решітки, для просторових положень яких проводиться реконструювання комплексного АС, та їх номера. Проведено теоретичну оптимізацію параметрів дослідженого методу, а також порівняно аналітичні розрахунки з результатами моделювання. В результаті моделювання отримано залежність методичної похибки оцінки пеленга та середньоквадратичної оцінки пеленга при дії нормального гаусівського шуму від значень оптимізованих параметрів. Висновки: проведено теоретичну оптимізацію параметрів дослідженого методу і визначено, що доцільним є використання симетричного рознесення на 28 кроків 64-елементної антенної решітки для мінімізації дисперсії похибки оцінки напрямку на джерело радіовипромінювання і забезпечення максимальної точності пеленгування.
  Повний текст PDF - 1.337 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ципоренко В.
  • Ципоренко В.
  • Нікітчук Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ципоренко В. В. Оптимізація безпошукового цифрового методу кореляційно-інтерферометричного пеленгування з реконструюванням просторового аналітичного сигналу / В. В. Ципоренко, В. Г. Ципоренко, Т. М. Нікітчук // Радіоелектроніка, інформатика, управління. - 2019. - № 3. - С. 15-24. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/riu_2019_3_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ципоренко Віталій Валентинович (технічні науки)
  • Нікітчук Тетяна Миколаївна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського