Наукова періодика України Радіоелектроніка, інформатика, управління


Великодний С. С. 
Ідеалізовані моделі реінжинірингу програмних систем / С. С. Великодний // Радіоелектроніка, інформатика, управління. - 2019. - № 1. - С. 150-156. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/riu_2019_1_16
Програмні системи (ПС) застосовуються у різноманітних галузях життя та діяльності людини, але найбільше поширення вони одержали у галузях, де необхідною є робота із багатьма рутинними операціями і це стосується промисловості, виробництва, транспорту, навчання та інфокомунікацій. Звичайно, що у процесі експлуатації цих систем відбувається еволюційне старіння видів забезпечення. Така тенденція призводе до погіршення швидкісних, інформаційно-комунікаційних, графічних, часових та інших характеристик, аж до повної відмови програмної системи. Досліджено проблеми, наявні у галузі проектування ергатичних систем та управління проектами та програмами з перепроектування або удосконалення цих систем. Реінжиніринг надає змогу виконати еволюціонування системи, шляхом внесення позитивних змін до її структури з метою підвищення характеристик експлуатації та технічного супроводу. Мета дослідження - сформувати представлення оцінки параметрів витрат ресурсів на виконання реінжинірингу ПС за допомогою математичного інструментарію опису моделей проектування. Робота базується на методі Боема (Boehm) та принципах побудови спіралі Архімеда. На підставі результатів дослідження запропоновано об'єднати ідеї побудови структур Боема та Архімеда, адаптувати їх під методологію програмної інженерії та перенести до циліндричної системи координат. В основу одержаних моделей закладено спіральний принцип організації відліку. Розглянуто процес створення та візуалізації математичних моделей стосовно процесу реінжинірингу ПС. Операції із поданими моделями можуть відбуватися у проекціях часу та витрат, у ізометричній проекції програмних компонентів, у логарифмічній проекції рядків програмного коду. Висновки: вперше сформовано ідеалізовані моделі реінжинірингу, що нададуть змогу підвищити точність оцінки витрат з перепроектування ПС. Удосконалено модель візуалізації витрат на перепроектування ПС, яка надасть змогу підвищити ефективність прогнозування порядку витрат. Вперше одержано залежності побудови траєкторії графічної моделі витрат від уведених коефіцієнту автоматизації реінжинірингу та коефіцієнту схожості компонентів, які нададуть змогу вносити зміни до конфігурації моделі. Запропоновані ідеалізовані моделі реінжинірингу видів забезпечення ПС являють собою еволюційні спіралі, які побудовані у циліндричній системі координат. Реінжиніринг, який буде виконано за допомогою розроблених ідеалізованих моделей реінжинірингу, надасть змогу не тільки скоротити витрати на перепроектування ПС, але й підвищити ефективність технічного супроводу, збільшити життєвий цикл ПС, що вже знаходяться у експлуатації та подолати протиріччя між швидкими темпами розвитку науки, техніки і процесів проектування нових ПС.
  Повний текст PDF - 1.025 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Великодний С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Великодний С. С. Ідеалізовані моделі реінжинірингу програмних систем / С. С. Великодний // Радіоелектроніка, інформатика, управління. - 2019. - № 1. - С. 150-156. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/riu_2019_1_16.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Великодний Станіслав Сергійович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського