Наукова періодика України Радіоелектроніка, інформатика, управління


Качан Ю. Г. 
Інноваційне управління процесом нагрівання металу у печі з використанням просторового електричного поля / Ю. Г. Качан, А. А. Єрофєєва // Радіоелектроніка, інформатика, управління. - 2017. - № 4. - С. 193-199. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/riu_2017_4_24
Вирішено актуальну задачу розробки інноваційної системи управління процесом нагрівання металу у камерній печі. Мета роботи - розробка алгоритму управління процесом нагрівання металу з додатковим використанням у якості керуючого впливу просторового електричного поля у камері печі. За загальновідомими методиками планування експерименту одержано регресійну модель реальної камерної печі з врахуванням величини напруги між пальником і садкою металу, яка і покладена в основу алгоритму. Розроблено систему управління камерною піччю, у якій за створеним алгоритмом визначаються оптимальні значення керуючих впливів на кожному кроці циклу нагрівання. Запропонована система управління є універсальною, оскільки після прорахунків видає динаміку, за якою потрібно змінювати величину постійної напруги та подачу газу з кроком у часі для виконання будь-якого заданого режиму термічної обробки металу. Проведені експериментальні дослідження на реальній камерній печі з викатним подом на ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" це підтвердили. Аналіз одержаних графіків зміни температури відпалу металу показав, що при реалізації оптимальних значень керуючих впливів, одержаних за допомогою розробленого алгоритму, спостерігається висока рівномірність й забезпечується краща якість нагрівання металу. Динаміка споживання газу камерною піччю за цикл нагрівання у базовому режимі, без подачі напруги, та за умови її використання у відповідності до виконаної оптимізації засвідчують можливість суттєвого підвищення енергоефективності розглядуваних печей. Висновки: вперше доказано можливість і ефективність використання у якості керуючого впливу просторового електричного поля в камері печі, що підтверджує наукову новизну одержаних результатів. Практичне значення досліджень полягає у тому, що розроблений алгоритм управління є універсальним з точки зору режимів термічної обробки металу та може застосовуватись у камерних печах будь-якого промислового підприємства, при цьому за один цикл нагрівання зменшується споживання природного газу більш ніж на 10 %.
  Повний текст PDF - 2.338 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Качан Ю.
  • Єрофєєва А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Качан Ю. Г. Інноваційне управління процесом нагрівання металу у печі з використанням просторового електричного поля / Ю. Г. Качан, А. А. Єрофєєва // Радіоелектроніка, інформатика, управління. - 2017. - № 4. - С. 193-199. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/riu_2017_4_24.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Качан Юрій Григорович (технічні науки)
  • Єрофєєва Аліна Анатоліївна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського