Наукова періодика України Регіональна економіка


Коваленко Т. О. 
Забезпечення ефективного використання енергетичного потенціалу металургійної галузі регіону (на прикладі Запорізької області) / Т. О. Коваленко, П. В. Ґудзь // Регіональна економіка. - 2011. - № 4. - С. 101-108. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/regek_2011_4_13
Розроблено та науково обгрунтовано методологію оцінювання енергетичного потенціалу регіону (ЕПР), удосконалено структури ринку електроенергії та тарифоутворення на електроенергію в промисловому регіоні України. Виявлено та оцінено резерви підвищення енергетичного потенціалу Запорізької області. Поглиблено зміст ЕПР, який додатково враховує споживчий потенціал енергоресурсів і потенціал управління. За допомогою запропонованого підходу на основі "реалізованого енергетичного потенціалу" досягається узагальнена кількісна оцінка поточного стану ЕПР. Обчислено значення очікуваної економії від енергозаміщення природного газу іншими видами енергоресурсів (вугіллям, електроенергією, тваринної та рослинної біомасами) та від впровадження енергозберігальних заходів зі скорочення споживання котельно-пічного палива та електроенергії в області. З урахуванням відпускних цін на електроенергію електростанцій області та відстані від них споживачів цієї області визначено уточнений і прогнозований ринковий тарифи на електроенергію для промислових підприємств Запорізької області. Показано, що значення запропонованих тарифів зменшуються в 1,5 - 1,9 раза у порівнянні з діючим тарифом на електроенергію.
  Повний текст PDF - 795.658 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Коваленко Т.
 • Ґудзь П.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Коваленко Т. О. Забезпечення ефективного використання енергетичного потенціалу металургійної галузі регіону (на прикладі Запорізької області) / Т. О. Коваленко, П. В. Ґудзь // Регіональна економіка. - 2011. - № 4. - С. 101-108. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/regek_2011_4_13.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Коваленко Тетяна Олександрівна (економічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського