Наукова періодика України Радіоелектронні і комп’ютерні системи


Лещенко О. Б. 
Веб-додаток для ведення щоденника харчування та тренування: вимоги, розроблення і впровадження / О. Б. Лещенко, А. С. Хлюпіна, Д. О. Богдан // Радіоелектронні і комп’ютерні системи. - 2018. - № 3. - С. 49–62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/recs_2018_3_8
Описано результати предпроектного аналізу предметної області і доведена доцільність автоматизації розрахунку харчової цінності щоденника харчування для здорового та повноцінного життя. Обгрунтовано актуальність розробки сервісу автоматизації складання програм тренувань з урахуванням фізіологічних особливостей людини. Розглядаються існуючі аналогічні програмні продукти. Наведено склад функцій розроблюваного сервісу. Мета роботи - автоматизація ведення щоденника тренувань і харчування, взаємодія користувачів і тренерів, а також подальша розробка з метою впровадження програми в школах та в університетах. Завдання: розробка веб-додатку щоденника харчування та тренувань, що допоможе автоматизувати процес формування раціону харчування користувача та спланувати йому програму тренування. Однак, реалізація багатофункціональних веб-додатків вимагає системного підходу, який передбачає визначення необхідних засобів і технологій. При створенні і виборі засобів, а також технологій розробки головними критеріями стають вартість, швидкість та якість. Тому важливим завданням є створення набору засобів, що прискорюють процес розробки без суттєвого зменшення надійності і безпеки. Методи дослідження: теоретичний аналіз і узагальнення науково-методичних інформаційних джерел і документальних матеріалів, опитування фахівців, вивчення відеоматеріалів змагальної діяльності, тестування, методи математичної статистики. Отримано такі результати: розроблено багатофункціональний веб-додаток; електронна послуга, яка дозволяє спортсмену виявити фізіологічні особливості свого тіла, визначити необхідний рівень денного споживання калорій і, виходячи з поставленої мети, сформувати тренувальну програму, визначитися з раціоном харчування і розпорядком дня. Висновки: наукова новизна отриманих результатів полягає в наступному: створено універсальний щоденник, що зберігає необхідну інформацію прогресу тренувань та харчування, допомагає у створенні програми тренувань та навчанні, а також систематизує заняття спортом. Наведений перелік функцій сервісу дозволить повною мірою проявити його конкурентні переваги, а також вирішити задачу автоматизації процесів формування раціону харчування користувача і складання для нього тренувальної програми з урахуванням його фізіологічних особливостей, способу життя і розпорядку дня.
  Повний текст PDF - 879.907 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Лещенко О.
  • Хлюпіна А.
  • Богдан Д.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Лещенко О. Б. Веб-додаток для ведення щоденника харчування та тренування: вимоги, розроблення і впровадження / О. Б. Лещенко, А. С. Хлюпіна, Д. О. Богдан // Радіоелектронні і комп’ютерні системи. - 2018. - № 3. - С. 49–62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/recs_2018_3_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Лещенко Олександр Борисович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського