Наукова періодика України Радіоелектронні і комп’ютерні системи


Brysina I. V. 
Atomic functions and their generalizations in data processing: function theory approach / I. V. Brysina, V. O. Makarichev // Радіоелектронні і комп’ютерні системи. - 2018. - № 3. - С. 4–10. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/recs_2018_3_3
Атомарна функція - це розв'язок з компактним носієм лінійного функціонально-диференціального рівняння з постійними коефіцієнтами та лінійними перетвореннями аргументу. Теорія атомарних функцій виникла у 70-х роках 20-го сторіччя через необхідність розв'язувати різноманітні прикладні проблеми, зокрема крайові задачі. Однією з причин виникнення атомарних функцій та багатьох інших класів функцій є неможливість використання таких класичних засобів наближення, як алгебраїчні та тригонометричні поліноми. Однією з найбільш відомих атомарних функцій є up-функція В. О. Рвачова. З розвитком технічних засобів змінювалися існуючі проблеми та виникали принципово нові. Так, зараз однією з найбільш важливих проблем є обробка великих об'ємів даних. При цьому ефективність алгоритмів здебільшого залежить від властивостей математичного апарату, що використовується. Робота присвячена базовим принципам застосування деяких атомарних функцій та їх узагальнень в обробці даних та стисненні інформації з втратами якості. Розглянуто основні теоретико-функціональні властивості цих функцій та надано їх інтерпретацію стосовно обробки інформації. Основними перевагами атомарних функцій є гладкість, компактність носія та гарні апроксимаційні властивості. Окрім того, простори атомарних функцій та узагальнених Fup-функцій, які є цілком природним узагальненням Fup-функцій В. О. Рвачова, асимптотично екстремальні для наближення періодичних диференційованих функцій. У термінах поперечника за А. Н. Колмогоровим це означає, що ці функції так само ефективні, як і класичні тригонометричні поліноми {1, cos(nx), sin(nx)}. Тому заміна дискретних перетворень, що базуються на тригонометричних функціях, на відповідні перетворення, які будуються за допомогою атомарних функцій та узагальнених Fup-функцій, є перспективною. З цією метою введено у розгляд дискретне атомарне перетворення та узагальнене дискретне атомарне перетворення. Розглянуто залежність результатів обробки даних від порядку гладкості та розміру носія. Основним результатом роботи є теоретичне обгрунтування ефективності атомарних функцій та узагальнених Fup-функцій в обробці даних та стисненні інформації.
  Повний текст PDF - 374.207 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Brysina I.
  • Makarichev V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Brysina I. V. Atomic functions and their generalizations in data processing: function theory approach / I. V. Brysina, V. O. Makarichev // Радіоелектронні і комп’ютерні системи. - 2018. - № 3. - С. 4–10. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/recs_2018_3_3.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського