Наукова періодика України Ветеринарія, технології тваринництва та природокористування


Корнят С. Б. 
Інтенсивність окисно-відновних процесів та виживання сперміїв кнурів за додавання в розріджені еякуляти наносукцинатів мікроелементів / С. Б. Корнят, О. Б. Андрушко, Н. В. Кузьміна, Ю. В. Боднар, М. М. Шаран, Д. Д. Остапів // Проблеми зооінженерії та ветеринарної медицини. - 2017. - Вип. 34(2). - С. 70-74. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pzvm_2017_34%282%29__16
Спермії кнурів характеризуються пониженою стійкістю до умов зовнішнього середовища, процесів розрідження і тривалого зберігання поза організмом. Проведено пошук ефективних компонентів, за введення яких у склад розріджувачів, зростуть тривалість виживання та запліднювальна здатність сперміїв. До таких складників належать органічні сполуки мікроелементів, які здатні регулювати інтенсивність окисних процесів у розріджених еякулятах та опосередковано забезпечувати захист статевих клітин від цитотоксичних сполук метаболізму. У зв'язку з цим досліджували вплив органічної форми (цитрату) мікроелементів у розріджених фосфатно-сольовим буфером еякулятах кнурів на інтенсивність окисних процесів і виживання сперміїв. Сполуки металів з лимонною кислотою синтезовано з використанням аквананотехнології. Встановлено, що вплив цитратів мікроелементів у розріджених фосфатно-сольовим буфером еякулятах кнурів на показники окисних процесів сперми залежить від їх дози. Зокрема виявлено, що збільшення вмісту цитратів мікроелементів у розріджених фосфатно-сольовим буфером еякулятах кнурів призводить до вірогідного (p << 0,05 - 0,001) зниження дихальної активності сперми. Одночасно встановлено, що додавання в еякуляти кнурів зростаючих доз цитратів мікроелементів зумовлює перерозподіл потоку протонів між сперміями та розріджувачем у бік збільшення їх у позаклітинному середовищі. Виявлено слабкий вплив (eta = 0,077 - 0,170) зростаючих доз цитратів мікроелементів у розріджених фосфатно-сольовим буфером еякулятах кнурів на активність сукцинатдегідрогенази. Високе виживання сперміїв кнурів (132,7 - 141,2 год) у фосфатно-сольовому буфері за температури 2 - 4 oC проявляється за 0,06, 0,004 і 0,01 мг/л Zn-, Cu- і Mn-цитратів відповідно.
  Повний текст PDF - 50.082 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Корнят С.
  • Андрушко О.
  • Кузьміна Н.
  • Боднар Ю.
  • Шаран М.
  • Остапів Д.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Корнят С. Б. Інтенсивність окисно-відновних процесів та виживання сперміїв кнурів за додавання в розріджені еякуляти наносукцинатів мікроелементів / С. Б. Корнят, О. Б. Андрушко, Н. В. Кузьміна, Ю. В. Боднар, М. М. Шаран, Д. Д. Остапів // Проблеми зооінженерії та ветеринарної медицини. - 2017. - Вип. 34(2). - С. 70-74. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pzvm_2017_34(2)__16.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Корнят Сергій Богданович (сільськогосподарські науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського