Наукова періодика України Ветеринарія, технології тваринництва та природокористування


Стапай П. В. 
Вміст і склад ліпідів печінки молодняку овець за умов використання у їх раціонах добавок амінокислот лізину, метіоніну, а також сульфату натрію / П. В. Стапай, О. С. Дружина, Н. П. Сидір, Н. М. Параняк // Проблеми зооінженерії та ветеринарної медицини. - 2015. - Вип. 30(1). - С. 103-108. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pzvm_2015_30%281%29__17
Наведені дані про вплив інтенсивної відгодівлі молодняку овець на прирости маси тіла, хімічний і ліпідний склад тканин найдовшого м'яза спини, біологічну та харчову цінність м'яса. Дослід провели на баранчиках асканійської тонкорунної породи таврійського типу. За методом аналогів було підібрано 6 голів новонароджених ягнят середньою масою тіла 4,58 кг, які утримувались на підсосі до 1,5-місячного віку. Після цього тварин перевели на інтенсивну відгодівлю. Встановлено, що у підсисний період маса ягнят в середньому становила 12,3 кг, абсолютний приріст - 7,8 кг,а середньодобовий - 172,1 г. За переведення тварин на інтенсивну відгодівлю середньодобові прирости маси тіла підвищилися до 215,0 г у 4-місячному віці і до 228,2 г - у 5-місячному, або на 24,8 і 32,5 % більше порівняно з 1,5-місячними тваринами, які були на підсисі. У найдовшому м'язі спини баранчиків 4-місячного віку, порівняно з 5-місячними, встановлено менший вміст сухої речовини (на 1,08 %) і загального жиру (на 1,74 %). Збільшення вмісту загальних ліпідів у м'язі тварин 5-місячного віку відбувалося лише за рахунок триацилгліцеролів (на 6,18 %), оскільки інші фракції (неетерифікований і етерифікований холестерол, моно- і диацилгліцероли) є у меншій або майже у такій же кількості, як і у 4-місячних. Зменшення загальних фосфоліпідів у найдовшому м'язі спини баранчиків 5-місячного віку відбувалося за рахунок вірогідного зниження фракції фосфатидилетаноламіну на 2,49 %. Проте у м'язі тварин молодшого віку (4-місячних) міститься більша кількість загальних фосфоліпідів за рахунок зростання вмісту азотовмісних фракцій, зокрема, фосфатидилетаноламіну та фосфатидилхоліну, які є метаболічно активними компонентами клітинних мембран, що може свідчити про інтенсивність обмінних процесів у них, а також кращу біологічну та харчову цінність такого м'яса.
  Повний текст PDF - 1.929 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Стапай П.
  • Дружина О.
  • Сидір Н.
  • Параняк Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Стапай П. В. Вміст і склад ліпідів печінки молодняку овець за умов використання у їх раціонах добавок амінокислот лізину, метіоніну, а також сульфату натрію / П. В. Стапай, О. С. Дружина, Н. П. Сидір, Н. М. Параняк // Проблеми зооінженерії та ветеринарної медицини. - 2015. - Вип. 30(1). - С. 103-108. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pzvm_2015_30(1)__17.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Стапай Петро Васильович (1944–) (сільськогосподарські науки)
  • Параняк Наталія Миколаївна (сільськогосподарські науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського