Наукова періодика України Проблеми слов'янознавства


Зашкільняк Л. 
Образ Польщі та поляків у сучасній Україні / Л. Зашкільняк // Проблеми слов'янознавства. - 2011. - Вип. 60. - С. 68-80. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ps_2011_60_8
Проаналізовано динаміку сприйняття Польщі та поляків різними суспільними групами населення сучасної України. Констатовано, що сприйняття та ставлення до сусідньої країни та її мешканців зумовлено в сучасній Україні регіональною та історичною поляризацією світогляду громадян, складним, а часом травматичним станом історичної пам'яті, розвитком міждержавних відносин сусідніх народів. Розглянуто уявлення українців про історію та сучасне становище Польщі, відображене в їх суспільній свідомості, репрезентоване в шкільних підручниках, науково-історичній літературі, засобах масової інформації, художній літературі. У висновках підкреслено продовження функціонування багатьох історичних стереотипів щодо Польщі і поляків, які виникли в попередні історичні періоди і не відображають нинішнього стану польського суспільства та його культурних здобутків; вони перешкоджають сприйняттю Польщі і поляків як дружнього європейського народу.
  Повний текст PDF - 238.763 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Зашкільняк Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Зашкільняк Л. Образ Польщі та поляків у сучасній Україні / Л. Зашкільняк // Проблеми слов'янознавства. - 2011. - Вип. 60. - С. 68-80. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ps_2011_60_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Зашкільняк Леонід Опанасович (1949–) (історичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського