Наукова періодика України Проблеми слов'янознавства


Моцна І. 
Циклізація як спосіб побудови літературного твору (на прикладі антиутопічних романів сербського письменника Борислава Пекича) / І. Моцна // Проблеми слов'янознавства. - 2011. - Вип. 60. - С. 154-163. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ps_2011_60_17
Розглянуто такі поняття, як "цикл", "циклічність" і "циклічна структура" твору, на прикладі антиутопічних творів сучасного сербського письменника Б. Пекича "Сказ" (1983), "1999" (1984) і "Новий Єрусалим" (1989). Під поняттям "циклу" розуміється не лише група творів, а й структура окремо взятого тексту. Письменник дотримується ідеї про циклічний історичний розвиток, тому намагається втілити дану циклічність і в структурі твору, що проявляється на різних рівнях тексту - від багаторазового використання подібних епіграфів і цитат, образів і мотивів, зокрема звернення до категорії міфологічного часу, до певного розташування назв розділів та організації тексту роману.
  Повний текст PDF - 201.122 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Моцна І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Моцна І. Циклізація як спосіб побудови літературного твору (на прикладі антиутопічних романів сербського письменника Борислава Пекича) / І. Моцна // Проблеми слов'янознавства. - 2011. - Вип. 60. - С. 154-163. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ps_2011_60_17.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського