Наукова періодика України Проблеми військової охорони здоров'я


Шматенко О. П. 
Фармакоекономічний аналіз медикаментозного забезпечення лікування торакоабдомінальної травми / О. П. Шматенко, Р. Л. Притула, A. M. Соломенный // Проблеми військової охорони здоров'я. - 2012. - Вип. 32. - С. 277-285. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/prvozd_2012_32_47
Проблема лікування хронічного гастриту у військовослужбовців, як одного з найчастіших захворювань шлунково-кишкового тракту, набуває особливої актуальності у призмі одержаних доказових даних щодо визначальної ролі H. pylori - інфекції у прогресуванні захворювання і розвитку його ускладнень та у зв'язку з відсутністю фармакоекономічно обгрунтованих схем медикаментозної терапії. H. pylori-асоційований гастрит на сьогодні визначають як інфекційне захворювання незалежно від наявності/відсутності симптомів і ускладнень, таких як виразка шлунка та дванадцятипалої кишки і рак шлунка. Хронічний гастрит вважають таким, що можна вилікувати саме за рахунок проведення антигелікобактерної терапії із подальшим запобіганням тяжким ускладненням. Мета дослідження - оцінка фармакоекономічної ефективності послідовної та потрійної антигелікобактерної терапії за H. pylori-асоційованого хронічного гастриту із застосуванням препаратів вітчизняного виробника та визначення потенційної економічної вигоди для Збройних сил України. Матеріалами дослідження слугували поранені військовослужбовці. Методи дослідження: бібліографічний, математико-статистичний, метод "вартість-ефективність", описового моделювання, структурно-логічний. Авторами показано динаміку захворюваності на хронічний гастрит серед військовослужбовців у мирний період та під час проведення операції об'єднаних сил. Проаналізовано результати власних досліджень щодо фармакоекономічно обгрунтованого медикаментозного забезпечення військовослужбовців за H. pylori-асоційованого хронічного гастриту лікарськими засобами для проведення потрійної та послідовної антигелікобактерної терапії, що сприятиме підвищенню ефективності та якості лікування, уникненню невиправданих бюджетних витрат та потенційним економічним вигодам для медичної служби Збройних сил України. Висновки: в результаті проведеного фармакоекономічного аналізу сучасного медикаментозного забезпечення військовослужбовців моделей антигелікобактерної терапії визначено доцільність застосування лікарського засобу вітчизняного виробництва, зокрема езомепразолу. Це обгрунтовано на 30 % нижчою витратною вартістю, вищою антигелікобактерною активністю, кращою її переносимістю та переважанням корисності витрат на 90 % у разі застосування послідовної антигелікобактерної терапії у порівнянні з потрійною на основі омепразолу, що надає підстави рекомендувати послідовну схему до широкого застосування під час лікування H. pylori-асоційованого хронічного гастриту.
  Повний текст PDF - 330.51 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шматенко О.
  • Притула Р.
  • Соломенный A.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шматенко О. П. Фармакоекономічний аналіз медикаментозного забезпечення лікування торакоабдомінальної травми / О. П. Шматенко, Р. Л. Притула, A. M. Соломенный // Проблеми військової охорони здоров'я. - 2012. - Вип. 32. - С. 277-285. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/prvozd_2012_32_47.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шматенко Олександр Петрович (фармацевтичні науки)
  • Притула Руслан Леонідович (фармацевтичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського