Наукова періодика України Проблеми сучасного літературознавства


Бандура Т. 
Архетип міста в романі І. Нечуя-Левицького "Хмари": функціональна парадигма / Т. Бандура // Проблеми сучасного літературознавства. - 2015. - Вип. 21. - С. 44-51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/prsl_2015_21_6
Досліджено функціональність архетипу міста в романі І. Нечуя-Левицького "Хмари". З'ясовано художньо-естетичну концепцію архетипу міста; наголошено, що визначально ціннісною для пейзажно-просторової та поетикальної систем письменника є міфологема м. Київ, котра, моделюючи гармонійність і красу світу, стверджуючи віталістичну концепцію буття у творчому доробку митця, виступає водночас яскравим презентантом світоглядних архетипів українського народу. Аналіз тексту роману надав підгрунтя для комплексного трактування топосу Києва як ментального архетипу з виразною історіософською домінантою, також було виявлено його сюжетотворчу функціональність. Увагу акцентовано на регіонально-локальних пейзажних картинах автора, художньо поетизований ландшафт конкретної околиці набуває в його інтерпретації знаковості національно-просторового топосу. Під час дослідження системи урбаністичних архетипів було встановлено, що в романі Нечуя-Левицького позначена вагома іпостась міста як часопросторової екзистенції національного буття актуалізована через націософські підтексти.
  Повний текст PDF - 140.768 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бандура Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бандура Т. Архетип міста в романі І. Нечуя-Левицького "Хмари": функціональна парадигма / Т. Бандура // Проблеми сучасного літературознавства. - 2015. - Вип. 21. - С. 44-51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/prsl_2015_21_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бандура Тетяна Йосипівна (філологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського