Наукова періодика України Проблеми сучасного літературознавства


Дмитрієва В. 
Структурні особливості казки "Синя Борода" / В. Дмитрієва // Проблеми сучасного літературознавства. - 2015. - Вип. 21. - С. 9-17. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/prsl_2015_21_3
Структурний аналіз казки, запропонований колись В. Я. Проппом, став поворотним моментом у вивченні морфології сюжетів. Фольклорна першооснова казки та її літературні варіанти й справді надають уявлення про варіативність сюжетів на одну і ту ж тему. Керуючись цим положенням, автор звернулася до казки Шарля Перро "Синя Борода", маючи на увазі 2 її сюжетних варіанти. Наведено структурні особливості сюжетів про Синю Бороду. На підставі проведеного аналізу доведено, що незважаючи на значну різницю у функціонуванні дійових осіб, можна стверджувати спорідненість виділених автором сюжетів. Підстава для цього - наявність тематично центруючої функції, яка збігається з одним з основних мотивів казки (мотивом зайвого жіночої цікавості). Використовуючи схему Аарне-Томпсона, вдалося виділити основні мотиви казки про Синю Бороду як структурні елементи архаїчного фольклорного сюжету, що увійшов у літературний побут.
  Повний текст PDF - 146.391 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дмитрієва В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дмитрієва В. Структурні особливості казки "Синя Борода" / В. Дмитрієва // Проблеми сучасного літературознавства. - 2015. - Вип. 21. - С. 9-17. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/prsl_2015_21_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дмитрієва Валерія Володимирівна (філологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського