Наукова періодика України Проблеми охорони праці в Україні


Романенко Н. В. 
Оцінка виробничих небезпек при експлуатації обладнання харчової промисловості / Н. В. Романенко // Проблеми охорони праці в Україні. - 2019. - Вип. 35(1). - С. 25-30. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pop_2019_35%281%29__7
Згідно з офіційною статистикою, харчова промисловість (ХП) характеризується високими показниками виробничого травматизму. Важливу роль у запобіганні виробничим травмам відіграє аналіз причин і обставин нещасних випадків і, насамперед, приведення його результатів до всіх структурних підрозділів і працівників. Мета статті - дослідження та оцінка промислових небезпек при експлуатації обладнання ХП, наукове обгрунтування пріоритетних напрямів профілактики травматизму на підприємствах ХП. На підставі даних спеціального розслідування нещасних випадків на виробництвах України проведено виробничих небезпек на підприємствах ХП. Виявлено небезпечні фактори при експлуатації обладнання ХП. Встановлено, що більше третини постраждалих травмовані під час експлуатації автотранспорту. Друге місце займають аварії, пов'язані з технологічним обладнанням для харчової, м'ясної, молочної та рибної промисловості. Основними видами подій, що призвели до травм, є дорожньо-транспортні пригоди, у тому числі дорожньо-транспортні пригоди на дорогах загального користування (дороги) та на території підприємства, дія обертових деталей машин, механізмів, падіння потерпілих. Досліджено стан професійної підготовки в галузі охорони праці потерпілих. Проведено розподіл нещасних випадків за причинами настання з урахуванням видів виробництв. Встановлено, що найбільш травматичними є виробництво молочних продуктів і виробництво хліба, хлібобулочних і борошняних виробів. Причинами нещасних випадків на цих виробництвах є: порушення правил безпеки дорожнього руху, порушення трудової й виробничої дисципліни, у тому числі невиконання службових обов'язків, вимог інструкцій з охорони праці, незадовільний технічний стан промислових об'єктів, будівель, споруд, інженерних комунікацій, території, засобів виробництва, транспортних засобів. Для запобігання травм серед працівників ХП доцільно: забезпечити належний технічний стан виробничого обладнання; посилити контроль за дотриманням вимог технологічного процесу, правил охорони праці при виконанні робіт підвищеної небезпеки; забезпечити наявність сучасних засобів індивідуального та колективного захисту та посилити контроль за їх використанням; запровадити ефективні методи навчання безпечним методам роботи.
  Повний текст PDF - 1.193 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Романенко Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Романенко Н. В. Оцінка виробничих небезпек при експлуатації обладнання харчової промисловості / Н. В. Романенко // Проблеми охорони праці в Україні. - 2019. - Вип. 35(1). - С. 25-30. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pop_2019_35(1)__7.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського