Наукова періодика України Проблеми клінічної педіатрії


Макян С. В. 
Клінічні особливості перебігу рецидивного та хронічного бронхіту у дітей / С. В. Макян, В. Г. Майданник, В. А. Гаргаун // Проблеми клінічної педіатрії. - 2016. - № 3-4. - С. 38-43 . - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pkp_2016_3-4_9
Предметом дослідження в першій частині роботи стали суб'єктивні прояви у дітей із рецидивним та хронічним бронхітами (ХБ). Мета дослідження полягала в оцінці основних клінічних проявів рецидивного та хронічного бронхіту, аналізі факторів ризику та передумов до їх виникнення у дітей. Проведено комплексне клініко-анамнестичне обстеження 110 дітей із бронхолегеневою патологією віком вія 3 до 18 років (середній вік <$E10,5~symbol С~1,1> років): 80 пацієнтів із рецидивним та 30 - із ХБ і 30 їх здорових однолітків. Надано детальну оцінку скарг та клінічних проявів захворювання в періоді загострення та ремісії патологічного процесу, проведено аналіз анамнезу життя та захворювання із визначенням основних діагностичних критеріїв кожної із нозологій та факторів ризику, передумов їх розвитку та прогресування. Виділено низку симптомів, які при рецидивній бронхолегеневій патологи зустрічалися найчастіше: синдром неспецифічної інтоксикації (підвищення температури, загальна слабкість, в'ялість, зниження апетиту, швидка втомлюваність) (у 85,2 % дітей із рецидивним та 91,3 % - із ХБ), дихальна недостагність (до 50,0 % дітей із рецидивним та практично у всіх - із хронічним бронхітом) та кашель ( 90,0 % дітей із рецидивним та у всіх - із ХБ). Визначено певні відмінності в клінічній картині бронхітів із рецидивним та хронічним перебігом у дітей та показано їх чітку залежність від стадії захворювання, знання яких дозволить застосовувати диференційований підхід до лікування та профілактики пацієнтів із різними клінічними варіантами бронхітів.Предмет дослідження - особливості анамнезу захворювання та характеристика об'єктивних змін у дітей із бронхолегеневими захворюваннями (БЛЗ). Проведено детальне вивчення особливостей анамнезу захворювання у дітей із хронічним та рецидивним бронхітами. Показано, що на попередніх етапах захворювання в 60 - 80 % випадків мала місце неефективність амбулаторного лікування із потребою у госпіталізації; у третини пацієнтів - неефективність антибактеріальної терапії із необхідністю зміни антибактеріальних препаратів. Показано, що екстрагенітальна патологія у матерів (ГРВІ під час вагітності, анемія вагітної, TORCH-інфікування, куріння та прийом вагітною ліків, інфікування навколоплідних вод), ускладнений перинатальний період (асфіксія в пологах, хронічна внутрішньоутробна гіпоксія, пневмонія новонародженого), патологія пологів (кесарів розгин, слабкіст пологової діяльності, передчасне відходження навколоплідних вод і перинатальне ураження ЦНС), є факторами ризику щодо розвитку БЛЗ у дітей. Встановлено основні характеристики антропометричних параметрів, об'єктивних змін у дітей з БЛЗ із визначенням основних діагностичних критеріїв кожної із нозологій.
  Повний текст PDF - 1.048 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Макян С.
  • Майданник В.
  • Гаргаун В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Макян С. В. Клінічні особливості перебігу рецидивного та хронічного бронхіту у дітей / С. В. Макян, В. Г. Майданник, В. А. Гаргаун // Проблеми клінічної педіатрії. - 2016. - № 3-4. - С. 38-43 . - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pkp_2016_3-4_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Макян Сірун Валеріївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського