Наукова періодика України Фармацевтичний журнал


Гриньків Я. О. 
Оптимізація методології проведення підготовки, самопідготовки та контролю рівня знань провізорів- інтернів до "Крок 3. Фармація" / Я. О. Гриньків, І. Ю Рев'яцький, О. М. Заліська // Фармацевтичний журнал. - 2019. - Т. 74, № 5. - С. 54-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pharmazh_2019_74_5_8
Із 2017 р. іспит "Крок 3. Фармація" (пілотний у 2017 - 2018 рр.) включено до системи ліцензійних нтегрованих іспитів для провізорів-інтернів за спеціальністю "Загальна фармація", що ввело певні корективи у навчальний процес на післядипломному етапі освіти. Мета роботи - розглянути наявні методи підготовки, самопідготовки та контролю рівня знань провізорів-інтернів до "Крок 3. Фармація" на кафедрі ОЕФ, технології ліків та фармакоекономіки ФПДО ЛНМУ ім. Данила Галицького і опрацювати можливі напрями їх оптимізації. Об'єкти дослідження - процеси підготовки, самопідготовки та контролю рівня знань провізорів-інтернів для складання "Крок 3. Фармація"; результати проведених претестувань провізорів-інтернів за 2017 - 2019 рр.; результати анонімного анкетування студентів фармацевтичного факультету та провізорів-інтернів щодо можливих напрямів оптимізації вищевказаних процесів. Використано методи статистичної обробки результатів анонімного анкетного опитування за допомогою Google form та результатів проведених претестувань до "Крок 3. Фармація" за 2017 - 2019 рр. навчання. Виявлено, що значна більшість провізорів-інтернів розпочинають процес підготовки до "Крок 3. Фармація" за 1 - 3 міс до дати його складання. Питання з клінічної фармації та фармацевтичної технології найлегші в опрацюванні, а з фармацевтичного аналізу лікарських засобів та спеціальної підготовки - найскладніші. Проте підтверджено відсутність прямої залежності між складністю опрацювання питань та результатами тестування за дисциплінами. 57 % респондентів вважають, що претестування мають проводитися лише онлайн; 25 % - лише на папері; 18 % - двома методами - на папері та онлайн. Визначено перспективні напрями подальшої оптимізації підготовки провізорів-інтернів на основі одержаних результатів: період проведення підготовки; формування блоків тестових завдань для системи "MISA" та на паперових носіях за кількістю питань та за навчальними дисциплінами; використання комп'ютерних інформаційних технологій для самостійної підготовки до "Крок 3. Фармація".
  Повний текст PDF - 586.504 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гриньків Я.
  • Рев'яцький І.
  • Заліська О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гриньків Я. О. Оптимізація методології проведення підготовки, самопідготовки та контролю рівня знань провізорів- інтернів до "Крок 3. Фармація" / Я. О. Гриньків, І. Ю Рев'яцький, О. М. Заліська // Фармацевтичний журнал. - 2019. - Т. 74, № 5. - С. 54-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pharmazh_2019_74_5_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гриньків Ярина Орестівна (фармацевтичні науки)
  • Рев'яцький Іван Юрійович (1982–) (фармацевтичні науки)
  • Заліська Ольга Миколаївна (1971–) (фармацевтичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського