Наукова періодика України Фармацевтичний журнал


Гуз В. С. 
Аналіз динаміки асортименту лікарських засобів у програмі "Доступні ліки" для лікування серцево-судинних захворювань / В. С. Гуз, О. М. Заліська // Фармацевтичний журнал. - 2019. - № 3. - С. 21-30. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pharmazh_2019_3_5
Впровадження урядової програми по реімбурсації в Україні відповідає вимогам ВООЗ для забезпечення доступу до ліків, особливо під час лікуванні серцево-судинних захворювань. Мета дослідження - проаналізувати і порівняти номенклатуру лікарських засобів (ЛЗ), представлених в Державному реєстрі України для лікування серцево-судинних захворювань, і перелік міжнародних непатентованих найменувань по торговим назвам, що входять в урядову програму "Доступні ліки" в динаміці за 2017 - 2018 рр.; провести експертну оцінку попиту на препарати за методом анкетування провізорів, які працюють в аптеках, залучених в урядовий проект у Львівській та Івано-Франківській областях і визначити перспективи розширення переліку ЛЗ у програмі реімбурсації. Об'єкти дослідження - Накази МОЗ України, Постанови КМУ, Регістри препаратів для серцево-судинних захворювань, вартість яких підлягає відшкодуванню у програмі "Доступні ліки". Розроблено анкети для оцінки попиту і перспектив розширення переліку ЛЗ по реімбурсації. Використано методи порівняльного аналізу і контент-аналізу, також логічного аналізу. Метод експертної оцінки використано для визначення перспектив розвитку програми по реімбурсації. Встановлено, що перелік торгових назв препаратів, включених до Програми "Доступні ліки", збільшився на 22,6 % за 2017 - 2018 рр., також питома вага торгових назв, що повністю відшкодовуються, виросла з 16,2 % до 29,1 %. Визначено групи препаратів, представлені у програмі "Доступні ліки", в основному іноземних постачальників, тому перспективним для вітчизняних виробників є впровадження генеричних препаратів карведилолу, лозартану, симвастатину і спіронолактону, для підвищення показників споживання і зниження витрат на реімбурсацію, для забезпечення доступності для споживачів. Доцільно включити вітчизняні препарати ізосорбіду динітрату, гідрохлортіазиду, еналаприлу і атенололу у програму, що надасть змогу розширити перелік цих препаратів у програмі "Доступні ліки". За даними анкетування провізорів Львівської та Івано-Франківської областей, для розширення переліку програми "Доступні ліки" доцільно включити препарати з групи лізиноприлу, серед монопрепаратів - лізиноприл-тева і енап, а з комбінованих препаратів енап Н, вазар Н і ко-пренеса, які часто призначаються лікарями і користуються попитом у пацієнтів. За методом експертної оцінки провізорів визначено, що перспективним є розширення програми реімбурсації для амбулаторного лікування таких захворювань: шлунково-кишкового тракту, опорно-рухового апарату, щитовидної залози, які досить поширені і вимагають системного лікування і витрат пацієнта.
  Повний текст PDF - 265.261 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гуз В.
  • Заліська О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гуз В. С. Аналіз динаміки асортименту лікарських засобів у програмі "Доступні ліки" для лікування серцево-судинних захворювань / В. С. Гуз, О. М. Заліська // Фармацевтичний журнал. - 2019. - № 3. - С. 21-30. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pharmazh_2019_3_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Заліська Ольга Миколаївна (1971–) (фармацевтичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського