Наукова періодика України Фармацевтичний журнал


Косяченко К. Л. 
Аналіз переліку лікарських засобів для лікування бронхіальної астми у дітей згідно з Державним формуляром / К. Л. Косяченко, І. А. Костюк // Фармацевтичний журнал. - 2019. - № 3. - С. 12-20. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pharmazh_2019_3_4
На сьогодні, за умов економічної нестабільності країни, забезпечення раціональної фармакотерапії є важливим елементом розвитку системи охорони здоров'я України. Ефективним інструментом ця цього є Державний формуляр лікарських засобів (ЛЗ), що надає змогу вилучати неефективні препарати, і лікування проводити ЛЗ з доведеною ефективністю за даними доказової медицини. Мета роботи - дослідження переліків і динаміки кількості ЛЗ для лікування бронхіальної астми (БА) у дітей у Державному формулярі ЛЗ першого - десятого випусків. Метод дослідження - контент-аналіз Державного формуляра ЛЗ першого - десятого випусків та Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги "Бронхіальна астма у дітей". У результаті проведених досліджень з'іясовано, що кількість ЛЗ для лікування БА у дітей містить 13 міжнародних непатентованих назв, усі їх було представлено у 10 випусках Державного формуляра ЛЗ, окрім Omalizumab, що був наявний 9 із 10 випусків. Загалом спостерігається збільшення кількості торгових назв із кожним випуском Державного формуляра ЛЗ, аналіз даних, здійснений по ланцюговим показникам, надав змогу встановити, що кількість торгових назв у десятому випуску у порівнянні з першим збільшилася на 22 %. На підставі результатів дослідження кількісних змін торгових назв встановлено, що для більшості міжнародних непатентованих назв асортимент ЛЗ збільшується або відносно не змінюється, однак різниця між першим і десятим випуском Державного формуляра ЛЗ по міжнародним непатентованим назвам Beclometasone та Methylprednisolone становить 40 %. Проведений аналіз країн-виробників надає змогу встановити, що 87 % ЛЗ проаналізованої групи виготовляють іноземні фармацевтичні компанії, а лише 13 % - вітчизняні. При цьому закордонне виробництво представлено 20 країнами, а вітчизняне - 10 компаніями. Найбільшій сегмент досліджуваної вибірки ЛЗ формує Індія - 24,3 %, Великобританія і Україна - по 12,6 %. Проведені дослідження надають змогу зробити висновок про доцільність вітчизняного виготовлення цієї групи ЛЗ із доведеною ефективністю та безпечністю за даними доказової медицини, що надасть змогу знижувати загальну вартість лікування БА у дітей шляхом збільшення частки ЛЗ українського виробництва.
  Повний текст PDF - 415.84 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Косяченко К.
  • Костюк І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Косяченко К. Л. Аналіз переліку лікарських засобів для лікування бронхіальної астми у дітей згідно з Державним формуляром / К. Л. Косяченко, І. А. Костюк // Фармацевтичний журнал. - 2019. - № 3. - С. 12-20. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pharmazh_2019_3_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Косяченко Костянтин Леонідович (фармацевтичні науки)
  • Костюк Ірина Анатоліївна (фармацевтичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського