Наукова періодика України Фармацевтичний журнал


Шматенко О. П. 
Аналіз доступності лікарських засобів, які використовують для лікування військовослужбовців із пораненнями та травмами головного мозку / О. П. Шматенко, Г. В. Осьодло, О. М. Власенко, О. В. Плєшкова // Фармацевтичний журнал. - 2019. - № 1. - С. 43-52. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pharmazh_2019_1_6
Найважливішими напрямами, що визначають ефективність системи медикаментозного забезпечення на всіх етапах надання медичної допомоги військовослужбовцям, є раціональне використання і доступність лікарських засобів (ЛЗ) і фармацевтичної допомоги в цілому. Під впливом ситуації, яка склалася на сході України, нестабільності ринкової економіки, існуючого дефіциту бюджетних коштів для забезпечення військово-медичної служби, питання забезпечення доступності окремих груп ЛЗ набуває особливої актуальності, що повною мірою стосується і препаратів для фармакотерапії травм і поранень головного мозку (ГМ). Мета дослідження - проведення аналізу доступності ЛЗ для фармакотерапії травм і поранень ГМ. Під час проведення дослідження було використано наступні методи аналізу: системно-оглядовий, бібліографічний та маркетинговий. Аналіз даних наукової літератури показав, що для фармакотерапії черепно-мозкових поранень і травм використовуються такі групи препаратів, як психоаналептикі (N06), кровозамінники і перфузійні розчини (B05), периферичні вазодилататори (C04), антагоністи кальцію (C08), анальгетики (N02) і психолептичні засоби (N05) тощо, які налічували 1300 торгових назв ліків. Аналіз фармацевтичного ринку за останні роки надав змогу виділити 3 основи чинники (індексу), що впливають на зростання витрат на лікарське забезпечення військовослужбовців: індекс заміщення; інфляційний індекс; інноваційний індекс. На підставі аналізу доступності ЛЗ щодо цінових пропозицій було встановлено, що кількість малодоступних препаратів зменшилася протягом п'яти років більш ніж на 30 % і становить 7,93 % або 103 ЛЗ від загального асортименту препаратів для медикаментозного забезпечення військовослужбовців з травмами і пораненнями головного мозку. Саме тому доцільно зробити висновок, що індекс заміщення майже не впливає на зниження рівня витрат на лікарське забезпечення військовослужбовців. Під час дослідження інфляційного індексу було встановлено, що ціноутворення на вітчизняні ЛЗ залежить від рівня інфляції, вартість препаратів зарубіжного виробництва знаходиться у прямій пропорції від зростання курсу долара. Аналіз інноваційного індексу вітчизняного ринку ЛЗ показав, що для фармакотерапії травм і поранень ГМ застосовується лише 77 оригінальних препаратів, що становить 5,92 % від загальної кількості ліків, тобто інноваційний індекс майже не впливає на зміну вартості лікарських препаратів.
  Повний текст PDF - 488.692 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шматенко О.
  • Осьодло Г.
  • Власенко О.
  • Плєшкова О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шматенко О. П. Аналіз доступності лікарських засобів, які використовують для лікування військовослужбовців із пораненнями та травмами головного мозку / О. П. Шматенко, Г. В. Осьодло, О. М. Власенко, О. В. Плєшкова // Фармацевтичний журнал. - 2019. - № 1. - С. 43-52. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pharmazh_2019_1_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шматенко Олександр Петрович (фармацевтичні науки)
  • Осьодло Галина Василівна (медичні науки)
  • Власенко Олена Михайлівна (медичні науки)
  • Власенко Олег Миколайович (медичні науки)
  • Плєшкова Ольга Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського