Наукова періодика України Український журнал Перинатологія і Педіатрія


Туманова Л. Є. 
Особливості перебігу вагітності у жінок з безплідністю ендокринного та запального ґенезу в анамнезі залежно від способу запліднення (дані архівів: ДУ "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук'янової НАМН України" та репродуктивної клініки "Надія") / Л. Є. Туманова, О. В. Коломієць, О. П. Рябенко, О. О. Молчанова // Перинатология и педиатрия. - 2019. - № 1. - С. 30-35. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2019_1_7
Мета роботи - вивчити особливості перебігу вагітності у жінок із безплідністю ендокринного та запального генезу в анамнезі залежно від способу запліднення. Перебіг вагітності вивчено в трьох групах (шести підгрупах): I група - вагітні, які мали в анамнезі ендокринну безплідність: Iа - 50 пацієнток після ДРТ (ЕКЗ), Iб - 50 пацієнток, які завагітніли самостійно після консервативного та хірургічного лікування безплідності, але без ДРТ; II група - вагітні, які мали в анамнезі безплідність запального генезу: IIа - 100 пацієнток після ДРТ (ЕКЗ), IIб - 100 пацієнток, які завагітніли самостійно після консервативного та хірургічного лікування безплідності, але без ДРТ; III група - вагітні, які мали в анамнезі поєднану безплідність - запального та ендокринного генезу, IIIа - 30 пацієнток після ДРТ (ЕКЗ), IIIб - 30 пацієнток, які завагітніли самостійно після консервативного та хірургічного лікування безплідності, але без ДРТ. До 70 - 80 % пацієнток усіх груп найчастіше у віці 31 - 40 років зверталися по консервативне та хірургічне лікування безплідності, а також до ДРТ. Аналізуючи гінекологічний анамнез, у вагітних II та III груп спостерігалося 60 - 90 % хронічних сальпінгоофоритів, хронічних метритів, трубних вагітностей. Також у жінок II та III груп до вагітності у 15 - 33,3 % відмічалася лейоміома або ендометріоз. У вагітних I та III груп у 16,6 - 23,3 % - гіпоплазія матки. Вагітні I та III груп мали частіше метаболічні ускладнення: гестаційний діабет - 32 %, ожиріння - 70 %. Найвища частота загрози раннього і пізнього викиднів та передчасних пологів була в і та III групах. У I триместрі цей показник становив понад 90 %. Кожна четверта вагітність у I групі та кожна третя в III групі закінчилася передчасними пологами незалежно від методу запліднення. Ускладнення запального характеру у вагітних частіше виявлялися у II та III групах. Висновки: таким чином, перебіг вагітності у жінок із безпліддям різного генезу в анамнезі супроводжується високою частотою акушерських ускладнень, зокрема: загрозою раннього і пізнього викиднів, передчасних пологів, передчасного розриву плідних оболонок, гіпертензивними розладами, метаболічними порушеннями, на які не впливає метод запліднення, а які залежать від чинника неплідності.
  Повний текст PDF - 138.501 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Туманова Л.
  • Коломієць О.
  • Рябенко О.
  • Молчанова О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Туманова Л. Є. Особливості перебігу вагітності у жінок з безплідністю ендокринного та запального ґенезу в анамнезі залежно від способу запліднення (дані архівів: ДУ "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук'янової НАМН України" та репродуктивної клініки "Надія") / Л. Є. Туманова, О. В. Коломієць, О. П. Рябенко, О. О. Молчанова // Перинатология и педиатрия. - 2019. - № 1. - С. 30-35. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2019_1_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Туманова Лариса Євгенівна (медичні науки)
  • Туманова Лариса Євгеніївна (медичні науки)
  • Коломієць Олена Володимирівна (медичні науки)
  • Рябенко Олена Павлівна (медичні науки)
  • Молчанова Олена Олександрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського