Наукова періодика України Український журнал Перинатологія і Педіатрія


Плеханова Т. М. 
Соматичні дисфункції у новонароджених дітей з асфіксією після системної лікувальної гіпотермії / Т. М. Плеханова, Т. І. Степаненко // Перинатология и педиатрия. - 2019. - № 1. - С. 63-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2019_1_12
Наслідками перинатальної асфіксії може бути не тільки ураження нервової системи, але й соматичні дисфункції з боку життєво важливих органів - легень, серця, нирок, кишечника, з можливим розвитком поліорганної недостатності. Системна лікувальна гіпотермія (СЛГ) у післяреанімаційному періоді має нейропротекторну дію, зменшує частоту летальних випадків і неврологічного дефіциту. Науковий і практичний інтерес представляє не тільки нейропротективна дія СЛГ, але й її вплив на відновлення функцій соматичних органів у новонароджених дітей. Мета роботи - вивчити відновлення соматичних дисфункцій у новонароджених дітей з асфіксією після СЛГ. Ретроспективно проаналізовано результати лікування 56 доношених новонароджених дітей, які народилися в асфіксії та отримували СЛГ у післяреанімаційному періоді. Вивчено показники гемодинаміки, функції нирок, параметри і тривалість штучної вентиляції легень, становлення ентерального харчування. Усі діти народилися в тяжкій асфіксії і після первинної реанімації мали ранні прояви гіпоксично-ішемічної енцефалопатії: синдром пригнічення - 37,5 %, судомний синдром - 48,2 %, мозкову кому - 14,3 %. У всіх дітей були показання до СЛГ, яку розпочали в перші 6 годин після народження. На початку СЛГ соматичні дисфункції реєструвалися в кожної дитини: дихальні розлади - у 34 (66,1 %), гемодинамічні порушення - у 23 (48,2 %), гостре пошкодження нирок - у 14 (25,0 %), синдром поліорганної недостатності - у 12 (21,4 %) дітей. Після СЛГ найшвидше відновилася функція дихання та гемодинамічні розлади (в перші 12 - 48 годин після СЛГ), трохи пізніше відновилася функція нирок (протягом 48 - 72 годин після зігрівання дитини). Більш тривалими були порушення з боку шлунково-кишкового тракту. Майже половина дітей на повне ентеральне харчування перейшли протягом 10 діб, а третина дітей - протягом двох тижнів. Висновки: відновлення функцій життєво важливих органів і систем у новонароджених дітей у постасфіктичному періоді після СЛГ відбувається поступово і неодночасно. У більшості дітей тривало зберігаються дисфункції шлунково-кишкового тракту у вигляді моторно-евакуаторних порушень та інтолерантності до харчування. У дітей із синдромом поліорганної недостатності і синдромом мозкової коми відмічаються тривалі соматичні дисфункції, що потребує включення їх до групи ризику формування хронічної патології.
  Повний текст PDF - 109.644 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Плеханова Т.
  • Степаненко Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Плеханова Т. М. Соматичні дисфункції у новонароджених дітей з асфіксією після системної лікувальної гіпотермії / Т. М. Плеханова, Т. І. Степаненко // Перинатология и педиатрия. - 2019. - № 1. - С. 63-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2019_1_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Плеханова Тетяна Миколаївна (медичні науки)
  • Степаненко Тетяна Іванівна (медичні науки)
  • Степаненко Тетяна Ігнатівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського