Наукова періодика України Перинатология и педиатрия


Дудник В. М. 
Вміст інтерлейкінів-4 та 6 у сироватці крові дітей, хворих на бронхіальну астму, залежно від тяжкості та рівня контролю захворювання / В. М. Дудник, О. В. Куцак // Перинатология и педиатрия. - 2018. - № 2. - С. 79-82. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2018_2_18
Мета роботи - визначити вміст інтерлейкінів-4 та 6 у сироватці крові дітей, хворих на бронхіальну астму, залежно від тяжкості та рівня контролю захворювання. Вміст інтерлейкінів-4 та 6 визначено в 70 дітей, хворих на бронхіальну астму, шкільного віку, яких лікували в пульмонологічному відділенні ВОДКЛ у 2016 - 2017 рр. У 23 хворих був інтермітуючий перебіг, у 47 - персистуючий перебіг бронхіальної астми. Контрольована бронхіальна астма становила 19,14 %, частково контрольована - 31,91 %, неконтрольована - 48,95 %. Контрольну групу склали 25 практично здорових дітей відповідного віку. Визначення рівня інтерлейкінів-4 та 6 проведено за допомогою імуноферментного методу (ELISA) за набором "Интерлейкин-4-ИФА-БЕСТ" та "Интерлейкин-6-ИФА-БЕСТ", відповідно до інструкції фірми-виробника. У дітей, хворих на бронхіальну астму, відмічався високий рівень інтерлейкінів у сироватці крові, а саме, прозапальний інтерлейкін-6 був підвищеним майже в 2 рази, а протизапальний інтерлейкін-4 - в 1,81 раза порівняно з практично здоровими дітьми (<$E р~<<~0,001>). У хворих на персистуючу бронхіальну астму спостерігалося підвищення вмісту інтерлейкіна-6 та 4, що було на 15,7 % та 17,3 % відповідно вище порівняно з показниками наведених цитокінів у дітей, хворих на інтермітуючу бронхіальну астму. Висновки: встановлено, що вміст інтерлейкінів-4 та 6 у дітей, хворих на бронхіальну астму, безпосередньо залежав від тяжкості та контролю захворювання. Так, при неконтрольованому перебігу бронхіальної астми їх значення були на 76,02 % та 76,73 % відповідно вищими, ніж у дітей із контрольованим перебігом, що підкреслює необхідність досягнення постійного контролю захворювання.
  Повний текст PDF - 112.931 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Дудник В.
 • Куцак О.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Дудник В. М. Вміст інтерлейкінів-4 та 6 у сироватці крові дітей, хворих на бронхіальну астму, залежно від тяжкості та рівня контролю захворювання / В. М. Дудник, О. В. Куцак // Перинатология и педиатрия. - 2018. - № 2. - С. 79-82. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2018_2_18.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Дудник Вероніка Михайлівна (медичні науки)
 • Куцак Олеся Володимирівна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського