Наукова періодика України Український журнал Перинатологія і Педіатрія


Скрипченко Н. Я. 
Особливості перебігу вагітності та пологів у жінок з двійнями різного походження в залежності від типу хоріальності / Н. Я. Скрипченко, О. В. Шамаєва, А. О. Гребініченко, В. В. Подольський, С. І. Могілєвська, Т. М. Мазур // Перинатология и педиатрия. - 2017. - № 4. - С. 41-48. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2017_4_8
Мета роботи - порівняти особливості перебігу вагітності та пологів при двійнях природного походження та після використання допоміжних репродуктивних технологій з урахуванням типу хоріальності та амніотичності. Під спостереженням були 73 вагітні з двійнями: 56,2 % (n = 41) двієнь мали природне походження, 43,8 % (n = 32) настали після застосування допоміжних репродуктивних технологій. 61,0 % спонтанних двієнь були монохоріальними (у тому числі: монохоріальні диамніотичні - 53,7 %, монохоріальні моноамніотичні - 7,3 %) та 39,0 % - дихоріальними (усі - диамніотичні). Усі двійні від допоміжних репродуктивних технологій були дихоріальними диамніотичними. Усі вагітні з двійнями, як природного походження, так і після допоміжних репродуктивних технологій, становлять групу високого ризику щодо розвитку ряду материнських та перинатальних ускладнень, частина з яких має неспецифічний характер і не залежить від типу хоріальності, а інша - специфічні ускладнення, взагалі характерні або більш характерні для двієнь монохоріального типу і пов'язані зі змінами щодо розподілу судинних русел плодів в єдиній плаценті: синдром затримки розвитку плода (36,4 %), багатоводдя та антенатальна загибель плода (13,6 %), плацентарна дисфункція та дистрес плода (50,0 %), передчасне переривання вагітності (63,7 %). Тому серед двієнь різних типів монохоріальні двійні становлять групу найвищого ризику щодо розвитку цих ускладнень вагітності. Найсприятливіший перебіг вагітності з найменшою кількістю ускладнень, у тому числі загрози переривання (37,5 %), відмічається в жінок із природними дихоріальними двійнями, всі пологи у них відбулися після 34 тижнів вагітності. Жінки з двійнями, які завагітніли завдяки екстракорпоральному заплідненню, також становлять групу високого ризику щодо передчасного переривання вагітності (84,4 %) і прееклампсії (21,9 %). Висновки: проблема потребує подальшого поглибленого розвитку для розробки рекомендацій щодо вчасної діагностики та методів лікування ускладнень у вагітних із двійнями для профілактики перинатальних втрат і внесення поправок в існуючі регламенти їх ведення.
  Повний текст PDF - 189.023 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Скрипченко Н.
  • Шамаєва О.
  • Гребініченко А.
  • Подольський В.
  • Могілєвська С.
  • Мазур Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Скрипченко Н. Я. Особливості перебігу вагітності та пологів у жінок з двійнями різного походження в залежності від типу хоріальності / Н. Я. Скрипченко, О. В. Шамаєва, А. О. Гребініченко, В. В. Подольський, С. І. Могілєвська, Т. М. Мазур // Перинатология и педиатрия. - 2017. - № 4. - С. 41-48. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2017_4_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Подольський Василь Васильович (медичні науки)
  • Подольський Володимир Васильович (медичні науки)
  • Подольський Володимир Васильович (медичні науки)
  • Мазур Тамара Миколаївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського