Наукова періодика України Український журнал Перинатологія і Педіатрія


Стриж В. О. 
Визначення ризику середньотяжкої та тяжкої бронхіальної астми у дітей / В. О. Стриж // Перинатология и педиатрия. - 2016. - № 2. - С. 112-115. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2016_2_26
Мета роботи - розробити прогностичний алгоритм для визначення ризику виникнення середньотяжкого і тяжкого ступеня перебігу бронхіальної астми в дітей. Обстежено 261 дитину з бронхіальною астмою віком від 3 до 18 років: із легким ступенем - 72, середньотяжким - 128, тяжким - 61 пацієнт. Проаналізовано анамнез життя і захворювання, результати клінічних, сомато- та спірометричних досліджень. Застосовано табличний метод статистичного прогнозу. Встановлено параметри та прогностичні коефіцієнти факторів ризику середньотяжкої та тяжкої бронхіальної астми, які зібрані в таблицю прогностичного алгоритму (індекс Кетле, Пушкарьова, Кердо, функціональних змін тощо). Для встановлення ризику тяжких форм бронхіальної астми обчислювалась сума прогностичних коефіцієнтів кожного фактору з таблиці, отримана сума порівнювалась із порогами нерівності Вальда: якщо сума >> +10 - ризик є; якщо << -12 - ризику немає; якщо в інтервалі між +10 і -12 - ризик не визначено, необхідне повторне обстеження. Висновки: прогностичний алгоритм передбачає можливість швидкого, об'єктивного і невитратного способу оцінки ризику середньотяжкого і тяжкого перебігу бронхіальної астми в дітей і вибору адекватних режимів базисної терапії астми, що надає змогу рекомендувати його для застосування в клінічній і амбулаторній педіатричній практиці.
  Повний текст PDF - 236.782 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Стриж В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Стриж В. О. Визначення ризику середньотяжкої та тяжкої бронхіальної астми у дітей / В. О. Стриж // Перинатология и педиатрия. - 2016. - № 2. - С. 112-115. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2016_2_26.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського