Наукова періодика України Український журнал Перинатологія і Педіатрія


Шадрін О. Г. 
Актуальні питання застосування елімінаційних заходів у дітей грудного і раннього віку з харчовою алергією / О. Г. Шадрін, А. А. Ковальчук, С. В. Дюкарева, Г. А. Гайдучик, Н. Ф. Чернега // Перинатология и педиатрия. - 2016. - № 1. - С. 100-103. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2016_1_19
Мета роботи - дослідити ефективність елімінаційних заходів і застосування сумішей на основі екстенсивного гідролізу білків коров'ячого молока та амінокислотних сумішей у дітей раннього віку з алергією до білка коров'ячого молока. У дослідженні взяли участь 18 дітей (12 хлопчиків і 6 дівчаток) віком від 1 місяця до 1 року з тяжким атопічним дерматитом (індекс EASI>18 балів), які знаходились на штучному вигодовуванні. Усі діти одержували лікувальні суміші, що містять значний (екстенсивний) гідроліз сироваткового білка. До харчового раціону кожної дитини суміш вводили поступово, досягаючи 100-відсоткового добового об'єму протягом 3 - 4 днів. Після цього лікувальну суміш призначали на 4 тижні в кількості, що відповідала віковим потребам дитини. Оцінку клінічної ефективності лікувальною сумішшю здійснювали на 7, 14 і 28-ту добу після досягнення повного об'єму харчування згідно з попередньо визначеними оцінювальними критеріями за 10-бальною шкалою (0 - відсутність ефекту; 10 - відмінний ефект) 1 раз на тиждень. Після застосування лікувальної суміші з частковим і глибоким гідролізом білків достовірно знизилися індекси ASI і SCORAD у більшості дітей. У зв'язку з неефективністю лікувальних заходів у 4 пацієнтів із вираженими проявами синдрому мальабсорбції і відсутністю позитивної динаміки шкірних проявів, застосовувалася амінокислотна суміш, що складається на 100 % із вільних амінокислот і є сухим продуктом швидкого приготування та призначена для повноцінного лікувального харчування дітей від народження. На момент закінчення дослідження у всіх дітей відзначалась позитивна динаміка маси і довжини тіла, динаміка індексів EASI (середній показник тяжкості), оцінений за шкалою SCORAD (оцінка поширеності та інтенсивності висипання, суб'єктивних ознак за 10-бальною шкалою) з розрахунком індексу SCORAD. Висновки: застосування сумішей на основі екстенсивного гідролізу білків коров'ячого молока та амінокислотних сумішей у дітей з харчовою алергією до білка коров'ячого молока і полівалентною алергією є високоефективним заходом і безпечним лікуванням.
  Повний текст PDF - 103.559 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шадрін О.
  • Ковальчук А.
  • Дюкарева С.
  • Гайдучик Г.
  • Чернега Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шадрін О. Г. Актуальні питання застосування елімінаційних заходів у дітей грудного і раннього віку з харчовою алергією / О. Г. Шадрін, А. А. Ковальчук, С. В. Дюкарева, Г. А. Гайдучик, Н. Ф. Чернега // Перинатология и педиатрия. - 2016. - № 1. - С. 100-103. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2016_1_19.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шадрін Олег Геннадійович (медичні науки)
  • Ковальчук Алла Андріївна (медичні науки)
  • Гайдучик Галина Андріївна (медичні науки)
  • Чернега Наталія Федорівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського