Наукова періодика України Український журнал Перинатологія і Педіатрія


Шушляпіна О. В. 
Особливості патології щитоподібної залози у дітей з ожирінням / О. В. Шушляпіна, О. А. Будрейко // Перинатология и педиатрия. - 2015. - № 4. - С. 111-114. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2015_4_25
Мета роботи - вивчити особливості патології щитоподібної залози в дітей з ожирінням. У 121 хворого на ожиріння, віком 6-16 років, на основі комплексного обстеження виявлено тиреопатії (дифузний нетоксичний зоб, аутоімунний тиреоїдит та неоднорідність структури щитоподібної залози без збільшення об'єму та відсутністю антитиреоїдних антитіл). За допомогою обчислення коефіцієнта ТТГ/fТ4 визначено стан мінімальної тиреоїдної недостатності (ТТГ/fТ4 у межах 0,19 - 0,29) та субклінічного гіпотиреозу (ТТГ/fТ4>0,29). Хворі розділені за статтю (51 дівчина та 70 хлопців) та віком відповідно до стадії пубертату (I група - 6 - 9 років, препубертат; II група - 10 - 13 років, ранній пубертат; III група - 14 - 16 років, пубертат). Найпоширенішою тиреопатісю у дітей з ожирінням був дифузний нетоксичний зоб (31,2 %). Аутоімунний тиреоїдит діагностовано у 3,9 % дітей, неоднорідність структури щитоподібної залози - у 7,5 %. У цілому по групі рівень ТТГ був вищим за 4,0 мМО/мл у 17,3 % та найбільшим був у і групі (4,5 мМО/мл), особливо у хлопців (4,8 мМО/мл), і спостерігався частіше у хворих з аутоімунним тиреоїдитом (4,6 мМО/мл проти 3,2 мМО/мл у контролі, <$E р~<<~0,1>), а також у дітей з ожирінням та неоднорідністю структури щитоподібної залози (4,6 мМО/мл). Мінімальна тиреоїдна недостатність виявлена у всіх групах хворих, частіше - у препубертатному віці (36,3 %) і групах з аутоімунним тиреоїдитом і неоднорідністю структури щитоподібноїзалози (33,3 %). Висновки: найбільш вразливим періодом для виникнення тиреоїдної дисфункції є період препубертату, особливо в хлопців, що потребує моніторингу стану щитоподібної залози у хворих на ожиріння молодшого віку та чоловічої статі. Неоднорідність структури щитоподібної залози в дітей з ожирінням, навіть за відсутності інших ознак аутоімунного тиреоїдиту, можна вважати фактором ризику формування тиреоїдної недостатності, що потребує моніторингу стану щитовидної залози в таких пацієнтів.
  Повний текст PDF - 325.427 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шушляпіна О.
  • Будрейко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шушляпіна О. В. Особливості патології щитоподібної залози у дітей з ожирінням / О. В. Шушляпіна, О. А. Будрейко // Перинатология и педиатрия. - 2015. - № 4. - С. 111-114. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2015_4_25.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шушляпіна Олена Володимирівна (медичні науки)
  • Будрейко Олена Анатоліївна (1968–2018) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського