Наукова періодика України Український журнал Перинатологія і Педіатрія


Ігнатова Т. Б. 
Синдром ранньої реполяризації шлуночків як маркер розвитку серцево-судинної патології в майбутньому / Т. Б. Ігнатова // Перинатология и педиатрия. - 2015. - № 4. - С. 77-81. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2015_4_17
Мета роботи - оцінити стан серцево-судинної системи в дітей із синдромом ранньої деполяризації шлуночків. Під спостереженням знаходилось 322 дитини молодшого шкільного віку, які були розподілені на дві групи заданими стандартної електрокардіографії. Першу групу склали 169 дітей із синдромом ранньої реполяризації шлуночків, другу - 153 дитини без ознак даного синдрому. Усім дітям проводили: клінічне обстеження, електрокардіографію, добове моніторування електрокардіографії, оцінку вегетативного гомеостазу за допомогою кардіоінтервалографії, ехокардіографію, дослідження ліпідного спектра крові. Встановлено, що у першій групі в більшості (57,9 %) дітей спостерігався синдром вегетативної дисфункції, у другій групі даний діагноз відмічався у 35,2 % дітей. Характерним для синдрому ранньої реполяризації шлуночків було переважання реєстрації на електрокардіографії у відведеннях V4 - V6, II - III стандартних відведеннях, aVF. У більшості дітей даний синдром реєструвався постійно (58,9 %) і супроводжувався різними порушеннями ритму серця (54,6 %). У дітей з таким синдромом були достовірно вищими значення тригліцеридів і ліпопротеїдів дуже низької щільності, що привело до підвищення коефіцієнта атерогенності. Концентрація ліпопротеїдів високої щільності була достовірно нижчою в дітей із вищезазначеним синдромом. Висновки: синдром ранньої реполяризації шлуночків спостерігався в 52,6 % обстежених дітей молодшого шкільного віку та частіше реєструвався в дітей з проявами синдрому вегетативної дисфункції (57,9 % дітей). Для дітей з таким синдромом характерні різні порушення ритму серця та провідності, які є одним із ризиків виявлення загрозливих порушень збудливості та провідності в майбутньому. Синдром ранньої реполяризації шлуночків можна вважати одним з ознак порушення ліпідного обміну, які потребують спостереження з метою своєчасного виявлення порушень ритму серця і проведення профілактики серцево-судинних захворювань.
  Повний текст PDF - 293.408 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ігнатова Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ігнатова Т. Б. Синдром ранньої реполяризації шлуночків як маркер розвитку серцево-судинної патології в майбутньому / Т. Б. Ігнатова // Перинатология и педиатрия. - 2015. - № 4. - С. 77-81. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2015_4_17.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ігнатова Тетяна Борисівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського