Наукова періодика України Український журнал Перинатологія і Педіатрія


Дудник В. М. 
Інструментальні маркери ендотеліальної дисфункції при пурпурі Шенлейн—Геноха в дітей / В. М. Дудник, Т. Г. Король // Перинатология и педиатрия. - 2015. - № 2. - С. 43-46. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2015_2_12
Мета роботи - визначити інструментальні маркери ендотеліальної дисфункції при пурпурі Шенлейн - Геноха в дітей. Під спостереженням знаходилось 123 дитини з пурпурою Шенлейн - Геноха віком 1 - 18 років (середній вік становив 6,44 +- 0,18 року). Враховуючи особливість перебігу пурпури Шенлейн - Геноха та клінічних проявів, проведено розподіл хворих залежно від форми (шкірна, шкірно-суглобова, змішана та змішана з ураженням нирок) та активності захворювання. Для визначення наявності ендотеліальної дисфункції здійснено оцінку структурних змін та функціонального стану судинного ендотелію сонних і плечових артерій за допомогою ультразвукової допплерографії на ультразвуковому сканері "Philips HDII ХЕ" у В-режимі датчиком лінійного формату в частотному діапазоні 5 - 15 МГц у стані спокою. Встановлено, що в дітей, хворих на пурпуру Шенлейн - Геноха, достовірно частіше зустрічалася шкірна та шкірно-суглобова форма захворювання - відповідно 49 (39,8 %) та 57 (46,3 %), із переважанням II ступеня активності. За результатами ультразвукової допплерографії сонних та плечових артерій встановлено, що в пацієнтів, які мали максимальну активність захворювання, виявлено структурні зміни та порушення функціонального стану ендотелію у вигляді збільшення товщини комплексу інтима-медіа сонної артерії та плечової артерії, що перевищували в 1,3 - 1,5 разу аналогічні показники практично здорових дітей. Відмічено порушення гемодинамічних характеристик кровотоку по плечових артеріях (зменшення швидкості) в пацієнтів, що мали III ступінь активності захворювання, - максимальна систолічна (<$E 34,59~symbol С~3,18> мм/с) та діастолічна (<$E2,72~symbol С~0,57> мм/с) швидкість кровотоку, систолічне співвідношення (<$E 10,15~symbol С~0,82>), що свідчить про залежність ендотеліальної дисфункції від активності пурпури Шенлейн - Геноха.
  Повний текст PDF - 762.564 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дудник В.
  • Король Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дудник В. М. Інструментальні маркери ендотеліальної дисфункції при пурпурі Шенлейн—Геноха в дітей / В. М. Дудник, Т. Г. Король // Перинатология и педиатрия. - 2015. - № 2. - С. 43-46. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2015_2_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дудник Вероніка Михайлівна (1970–) (медичні науки)
  • Король Тетяна Григорівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського