Наукова періодика України Український журнал Перинатологія і Педіатрія


Тяжка О. В. 
Динаміка рівня цитокінів алергічного запалення при застосуванні вітаміну D у дітей з алергічними захворюваннями / О. В. Тяжка, З. В. Сельська // Перинатология и педиатрия. - 2014. - № 3. - С. 51-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2014_3_15
Мета роботи - визначити ІЛ-4 та ІЛ-10 у крові в дітей з алергічними захворюваннями в період застосування вітаміну D у них у різних дозах та в різні періоди захворювання. Під спостереженням перебувало 16 дітей з алергічними захворюваннями. Визначення 25(OH)D в сироватці крові та ІЛ-4, ІЛ-10 у крові в дітей проводилось перед призначенням вітаміну D (первинно), після застосування вітаміну D у дозі 2000 MO щодня протягом 2-х місяців, після літньої пори та після застосування вітаміну D у високих дозах - 4000 MO щодня в період ремісії і 5000 MO щодня в період загострення хвороби, курс прийому - 2 міс. 11 пацієнтам кожне визначення 25-гідроксикальциферолута цитокінів алергічного запалення в крові проводилось у період загострення захворювання, а 5 пацієнтам - у період ремісії хвороби. Визначення 25(OH)D проводилось за допомогою електрохемілюмінесцентного методу на аналізаторі Eleksys 2010 (Roche Diaggnostics, Німеччина) тест-системи Cobas. Визначення ІЛ-4 та ІЛ-10 в крові проводилося за допомогою наборів реактивів для імуноферментного аналізу. Встановлено достовірну різницю між показниками ІЛ-4 у дітей з алергічними захворюваннями в період загострення хвороби первинно та після застосування холекальциферолу дозою 2000 MO щодня протягом 2 міс (Z = 2,845; p << 0,05), також виявлено достовірну різницю між показниками у дітей первинно і після літа (Z = 2,934; p << 0,05) та первинно і після застосування 4000 MO (Z = 2,934; p << 0,05). Встановлено, що показник ІЛ-10 був достовірно нижчим після прийому препарату вітаміну D 4000 - 5000 MO у порівнянні з показником після літа (Z = 2,023; p << 0,05) та після прийому вітаміну D дозою 2000 MO (Z = 2,023; p << 0,05). У всіх дітей з алергічними захворюваннями спостерігалось полегшення перебігу основного захворювання та покращання загального стану після застосування вітаміну D в комплексній терапії. Кращий терапевтичний ефект відзначався після застосування холекальциферолу у високих дозах (4000 - 5000 MO щодня протягом 2 міс). Висновки: одержані дані показали, що вітамін D бере участь у процесах алергічного запалення. З огляду на це доцільно вважати, що холекальциферол має призначатись у період ремісії та загострення хвороби та, ймовірно, доза вітаміну D має підвищуватись у період загострення захворювання, оскільки потреба в цьому вітаміні в період загострення захворювання зростає.
  Повний текст PDF - 104.908 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Тяжка О.
  • Сельська З.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Тяжка О. В. Динаміка рівня цитокінів алергічного запалення при застосуванні вітаміну D у дітей з алергічними захворюваннями / О. В. Тяжка, З. В. Сельська // Перинатология и педиатрия. - 2014. - № 3. - С. 51-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2014_3_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Тяжка Олександра Василівна (медичні науки)
  • Сельська Зоряна Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського