Наукова періодика України Український журнал Перинатологія і Педіатрія


Сорокін О. В. 
Гістохімічні та морфогенетичні особливості плацент у вагітних із великим інтергенетичним інтервалом / О. В. Сорокін, Т. Д. Задорожна, Л. Є. Туманова, Н. П. Бадзюк // Перинатология и педиатрия. - 2014. - № 3. - С. 26-30 . - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2014_3_10
Мета дослідження - вивчити гістохімічні та морфогенетичні особливості плацент жінок із великим інтергенетичним інтервалом. В лабораторії патоморфології ДУ "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України" (зав. д. мед. н., проф. Т. Д. Задорожна) проведено гістологічне та гістохімічне дослідження 20 плацент від жінок із перервою між пологами 10 років і більше (I група); 20 плацент від жінок віком 35 років і старших (II група) у порівнянні з плацентами жінок із перервою між пологами 3 - 5 років (III група) - 20 плацент. Плацентарна дисфункція, яка розвивалася в жінок із великим інтергенетичним інтервалом і в жінок віком 35 років та старших із першими пологами у порівнянні з групою контролю, в яких перерва між пологами становила 1 - 5 років, зумовлена змінами вікових особливостей організму жінок і перенесеними захворюваннями екстрагенітальними та гінекологічними. У I та II групах дослідження в жінок віком 35 років і старших, які народжували вперше, та жінок із великим інтергенетичним інтервалом відмічалися зміни матково-плацентарного та плацентарно-плодового кровотоку з порушення кровообігу у вигляді виразного повнокров'я судин ворсин, а також вогнищ крововиливів у міжворсинчастий простір. У I групі дослідження виявлено патологічні зміни у вигляді: фіброзу та фібриноїдної трансформації строми ворсин; неоднорідної зрілості ворсинчастого хоріону за типом дисоційованого розвитку котиледонів і хаотично склерозованих ворсин. У 25 % спостережень зафіксовано ділянки зближених ворсин ("афункціональні зони"). Поряд із виявленими вогнищевими змінами структур плацент у більшості спостережень I та II груп відмічено компенсаторні реакції здебільшого середнього рівня у вигляді ангіоматозу судин термінальних ворсин, збільшення кількості синцитіальних вузликів і термінальних "спеціалізованих" ворсин. Висновки: апоптозний індекс у структурах плацент жінок із великим інтергенетичним інтервалом та жінок віком 35 років і старших достовірно був збільшеним за рахунок клітин із морфологічними ознаками апоптозу в епітелії ворсин, стромі ворсин і в децидуальних клітинах, що пов'язано з плацентарною дисфункцією в цій віковій категорії жінок. Гістохімічна реакція на ДНК була достовірно найбільш вираженою в ядрах синцитіотрофобласта ворсин III групи і зниженою в I групі, що зумовлено пошкодженням ядерних структур, відповідальних за генетичну функцію.
  Повний текст PDF - 312.932 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сорокін О.
  • Задорожна Т.
  • Туманова Л.
  • Бадзюк Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сорокін О. В. Гістохімічні та морфогенетичні особливості плацент у вагітних із великим інтергенетичним інтервалом / О. В. Сорокін, Т. Д. Задорожна, Л. Є. Туманова, Н. П. Бадзюк // Перинатология и педиатрия. - 2014. - № 3. - С. 26-30 . - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2014_3_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Сорокін Олексій Володимирович (медичні науки)
  • Задорожна Тамара Данилівна (1938–) (медичні науки)
  • Туманова Лариса Євгенівна (медичні науки)
  • Туманова Лариса Євгеніївна (медичні науки)
  • Бадзюк Наталія Петрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського