Наукова періодика України Український журнал Перинатологія і Педіатрія


Марушко Ю. В. 
Застосування водневого дихального тесту з навантаженням лактозою для визначення транзиторної лактазної недостатності в дітей першого півріччя життя / Ю. В. Марушко, Т. В. Іовіца // Перинатология и педиатрия. - 2013. - № 4. - С. 81-84. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2013_4_21
Мета роботи - удосконалити діагностику транзиторної лактазної недостатності (ТЛН) у дітей грудного віку за допомогою водневого дихального тесту з навантаженням харчовою лактозою. Під спостереженням знаходилось 189 дітей (віком 1 - 5 міс), у яких були кишкові кольки та підозра на ТЛН за клінічними даними. Усі діти знаходилися на грудному вигодовуванні. Всім дітям із діагностичною цінністю проведено водневий дихальний тест із навантаженням харчовою лактозою. В обстежених дітей кишкові кольки, метеоризм і загальний неспокій виявлено у 100 % випадків, зригування - у 61,4 %, рідкі випорожнення - у 83,1 %, слиз у калі - у 74,6 %, кислий запах калу - у 56,6 %, закрепи - у 16,4 %. Під час дослідження копрограми в більшості обстежених (85,7 %) pH калу було << 5,5, що вказало на можливу ТЛН, а у 14,3 % дітей pH калу - >> 5,5. Під час визначення показників водневого дихального тесту в дітей перших місяців життя з кишковими кольками і pH калу << 5,5 позитивний дихальний тест відмічено (ТЛН) у 88,9 % випадках, а у разі pH калу >> 5,5 - тільки у 44,4 %. У разі визначення ступенів збільшення рівня водню за водневого дихального тесту в дітей грудного віку з кишковими кольками та pH калу << 5,5 встановлено, що в 58,3 % випадках рівень водню >> 30 << 60 ppm. Отже, в більшості випадків кишкові кольки в дітей перших місяців життя зумовлені ТЛН. Висновки: водневий дихальний тест - це простий у виконанні, неінвазивний та зручний метод діагностики ТЛН, яка у 82,5 % є причиною кишкових кольок. Водневий дихальний тест може бути використаний як для первинної діагностики ТЛН, так і для визначення лактозозалежного бактеріального росту в кишечнику.Однією з актуальних проблем сучасної педіатрії є захворювання травного тракту. Водневий дихальний тест з навантаженням харчовою лактулозою є ефективним методом дослідження, який надає змогу оцінити мікробіоценоз і моторику травного тракту. Мета роботи - вдосконалення діагностики стану кишківника у дітей з гастродуоденальною патологією за допомогою водневого дихального тесту з навантаженням харчовою лактулозою. Обстежено 59 дітей віком від 6-ти до 17-ти років. Застосовано загально-клінічні методи дослідження, фіброезофагогастродуоденоскопію, водневий дихальний тест з навантаженням харчовою лактулозою. Діти з поєднанням запальних змін слизової оболонки та порушень моторики органів гастродуоденальної зони частіше мали подовження часу ороцекального транзиту у порівнянні з обстеженими з відсутністю патологічних змін за даними фіброезофагогастродуоденоскопії. У дітей з порушенням моторики органів гастродуоденальної зони частіше відзначався синдром надлишкового бактеріального росту в тонкому кишечнику у порівнянні з групою дітей з відсутністю патологічних змін за даними фіброезофагогастродуоденоскопії. Висновки. Одержані данні вказують на можливість удосконалення діагностики стану кишківника у дітей з гастродуоденальною патологією за допомогою водневого дихального тесту з навантаженням харчовою лактулозою.
  Повний текст PDF - 220.729 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Марушко Ю.
  • Іовіца Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Марушко Ю. В. Застосування водневого дихального тесту з навантаженням лактозою для визначення транзиторної лактазної недостатності в дітей першого півріччя життя / Ю. В. Марушко, Т. В. Іовіца // Перинатология и педиатрия. - 2013. - № 4. - С. 81-84. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2013_4_21.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Марушко Юрій Володимирович (медичні науки)
  • Іовіца Тетяна Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського