Наукова періодика України Український журнал Перинатологія і Педіатрія


Ленченко А. В. 
Клініко-параклінічна характеристика дітей з пролонгованою кон’югаційною жовтяницею / А. В. Ленченко // Перинатология и педиатрия. - 2013. - № 3. - С. 9-12. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2013_3_4
Вивчено фактори ризику й особливості клініко-параклінічного перебігу пролонгованої кон'югаційної жовтяниці (ПКЖ). У 73 дітей віком від 15 днів до 3 міс. з ПКЖ проаналізовано анамнестичні дані та клініко-параклінічні особливості перебігу захворювання. Комплекс досліджень включав клінічний огляд, лабораторні дослідження: загальний аналіз крові, біохімічні показники крові (рівень загального білірубіну крові та його фракції, активність ферментів аланінамінотрансферази (АлАТ) і аспартатамінотрансферази (АсАТ), лужна фосфатаза), бактеріологічний посів вмісту кишечнику, ультразвукове дослідження (УЗД) органів черевної порожнини. Дані досліджень опрацьовано за допомогою методів математичної статистики, використано параметричні методи (критерій Стьюдента). Критичне значення рівня значущості прийнято рівним 5 %. Аналіз даних проведено за допомогою програми EXCELL XP. Встановлено, що в більшості (53,43 %) немовлят з пролонгованим перебігом неонатальної жовтяниці збільшений передньо-задній розмір печінки та підвищена ехогенність паренхіми печінки, що відображає вище навантаження на печінку у зв'язку з гіпербілірубінемією і тривалою персистенцією білірубіну в організмі дитини. Не виключено і токсичну дію білірубіну на гепатоцити з наступним їх некрозом чи активацією фібротичних процесів шляхом стимулювання зірчастих клітин печінки. Переважна більшість дітей з ПКЖ (63,01 %) народжені матерями, в перебігу вагітності і пологів яких відмічались ускладнення, що надає змогу прогнозувати ризик розвитку пролонгованого перебігу кон'югаційної жовтяниці (КЖ) ще під час виписки з пологового будинку. Преморбідним фоном для розвитку ПКЖ є супутня патологія у дітей, тому своєчасне виявлення та корекція патологічних станів новонародженого сприятиме зменшенню тривалості КЖ. Висновки: у більшості дітей виявлена супутня патологія (гіпоксичне ураження центральної нервової системи, функціональні порушення шлунково-кишкового тракту, недостатня вага) підтверджує її значушість у розвитку пролонгованого перебігу КЖ. Підвищення рівня сироваткових трансаміназ (АлАТ і АсАТ) майже у кожньої третьої дитини та виявлені відхилення завдяки УЗД печінки у половини немовлят з ПКЖ свідчать про залучення паренхіми печінки у патологічний процес і обгрунтовують необхідність подальшого вивчення особливостей функціонального стану гепатобіліарної системи у дітей з ПКЖ з метою оптимізації лікування даної патології.
  Повний текст PDF - 134.446 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ленченко А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ленченко А. В. Клініко-параклінічна характеристика дітей з пролонгованою кон’югаційною жовтяницею / А. В. Ленченко // Перинатология и педиатрия. - 2013. - № 3. - С. 9-12. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/perynatology_2013_3_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ленченко Агнета Вінцеївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського