Наукова періодика України Нирки


Малик А. І. 
Методи діагностики та елімінації анти-А/В антитіл при АВ0-несумісній трансплантації нирки / А. І. Малик, Р. О. Зограб’ян // Нирки. - 2019. - Т. 8, № 3. - С. 189-193. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/nirku_2019_8_3_11
Аналіз світової літератури показав, що АВ0-несумісна трансплантація нирки - ефективний метод лікування хворих із термінальною хронічною нирковою недостатністю. Однак така операція можлива лише за умови виконання декількох моментів. Такими є визначення титру анти-А/В антитіл у крові реципієнта та їх елімінація до моменту імплантації донорського органа. Антитіла системи АВ0 <$E alpha> і <$E beta> є нормальними (природними) у людини. Вони належать до повних антитіл - аглютинінів. Один із методів їх визначення - за допомогою реакції сольової аглютинації - не потребує спеціального обладнання та особливих фінансових витрат, однак є менш точним, термін проведення - від 4 до 6 годин. Інший метод - мікротипуюча гелева технологія - є більш точним, однак потребує фінансових витрат і менше часу для визначення, та результати можуть зберігатися тривалий час. Для елімінації анти-А/В антитіл застосовується декілька методів. Плазмаферез: перевагами є те, що крім анти-А/В антитіл у потенційного реципієнта видаляються також інші донор-специфічні антитіла, наприклад анти-HLA, і знижується в крові вміст білків системи комплементу, які беруть участь в ушкодженні трансплантата. Недолік у тому, що видалену плазму потрібно заміщати, а це можливо тільки плазмою донорів четвертої (АВ) групи крові та альбуміном, але при цьому можливі алергічні реакції, інфекційні ускладнення та порушення згортання крові. На відміну від плазмообміну метод каскадного плазмаферезу дозволяє селективно видаляти тільки ту частину плазми пацієнта, що містить імуноглобуліни. Він потребує меншого об'єму заміщення донорською плазмою та альбуміном. Проте ризики цього методу порівняно з плазмаферезом зберігаються, але меншою мірою. Метод специфічної анти-А/В імуноадсорбції виконується за допомогою спеціальних сорбційних колонок. До переваг методу видалення циркулюючих протигрупових антитіл слід зарахувати високу ефективність, відсутність потреби в компенсації втрат білка свіжозамороженою плазмою або альбуміном. Однак цей метод потребує спеціального дорогого обладнання і не видаляє з крові реципієнта анти-HLA антитіла, якщо такі наявні.
  Повний текст PDF - 241.379 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Малик А.
  • Зограб’ян Р.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Малик А. І. Методи діагностики та елімінації анти-А/В антитіл при АВ0-несумісній трансплантації нирки / А. І. Малик, Р. О. Зограб’ян // Нирки. - 2019. - Т. 8, № 3. - С. 189-193. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/nirku_2019_8_3_11.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського