Наукова періодика України Theoretical and applied veterinary medicine


Коляда С. М. 
Вміст жирних кислот загальних ліпідів у рубцевій рідині та продуктивні ознаки корів за наявності оксидів металів і цеолітового борошна в раціоні пасовищного періоду / С. М. Коляда, Й. Ф. Рівіс // Науково-технічний бюлетень Науково-дослідного центру біобезпеки та екологічного контролю ресурсів АПК Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету. - 2015. - Vol. 3, № 2. - С. 33-39. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ndbnndc_2015_3_2_8
Мета роботи - дослідження впливу введення до раціону корів у літній період оксидів металів і цеолітового борошна на вміст жирних кислот загальних ліпідів у рубцевій рідині, молочну продуктивність та склад молока. Сформовано 3 групи корів української чорно-рябої молочної породи у першій половині лактації. Корови контрольної та I і II дослідних груп впродовж травня - липня утримувалися на пасовищі з молодою злаково-бобовою травою. Крім того, корови одержували комбікорм (4,0 кг на голову та 100 г на кожен кілограм молока). До складу останнього входили мінеральні елементи: магній, кобальт, цинк і купрум. Коровам I дослідної групи у складі комбікорму згодовували подібну за мінеральним складом до цеолітового борошна суміш такого хімічного складу (мас. ч.) SiO2 - 70,0; Al2O3 - 12,0; Fe2O3 - 1,0; FeO - 0,6; TiO2 - 0,1; MnO - 0,1; P2O5 - 0,1; K2O - 3,1; Na2O - 1,8; SO3 - 0,1; CaO - 7,1; MgO - 4,0. Коровам II дослідної групи у складі комбікорму згодовували цеолітове борошно. Суміш мінералів і цеолітове борошно вносили з розрахунку 0,4 г/кг маси тіла тварини. Наприкінці дослідного періоду для лабораторних досліджень зондом відібрали зразки вмісту рубця. У відібраних зразках рідини рубця визначали вміст жирних кислот загальних ліпідів. Встановлено, що в рубцевій рідині корів, яким згодовували зелену масу пасовищної трави, комбікорм, оксиди металів і цеолітове борошно, до ранкової годівлі за рахунок насичених, мононенасичених і поліненасичених жирних кислот зростає вміст жирних кислот загальних ліпідів, а на 2-й годині після її початку з боку насичених і мононенасичених - зменшується. Згодовування коровам разом із зеленою масою злаково-бобового пасовища та комбікормом оксидів металів і цеолітового борошна призводить до підвищення середньодобових надоїв молока. Водночас у молоці корів, яким додатково згодовували цеолітове борошно, зростає вміст білка, жиру та лактози. Інтенсивніше змінюється вміст жирних кислот загальних ліпідів у рубцевій рідині, молочна продуктивність і склад молока за згодовування коровам поряд із зеленою масою злаково-бобового пасовища та комбікормом цеолітового борошна.
  Повний текст PDF - 190.264 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Коляда С.
  • Рівіс Й.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Коляда С. М. Вміст жирних кислот загальних ліпідів у рубцевій рідині та продуктивні ознаки корів за наявності оксидів металів і цеолітового борошна в раціоні пасовищного періоду / С. М. Коляда, Й. Ф. Рівіс // Науково-технічний бюлетень Науково-дослідного центру біобезпеки та екологічного контролю ресурсів АПК Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету. - 2015. - Vol. 3, № 2. - С. 33-39. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ndbnndc_2015_3_2_8.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського