Наукова періодика України Вимірювальна техніка та метрологія


Чигінь В. І. 
Вимірювання координат радіомаяка безпілотного літального апарата / В. І. Чигінь // Вимірювальна техніка та метрологія . - 2019. - Т. 80, Вип. 1. - С. 11-16. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/metrolog_2019_80_1_4
Розроблено та випробувано експериментальну систему для вимірювання параметрів траєкторії польоту власного об'єкта-радіомаяка, зокрема, у складі безпілотного літального апарата (БПЛА). Робота заснована на вимірюванні різниць фаз радіохвиль від радіомаяка, які надходять до рознесених антен. Як наземну приймальну пасивну радіосистему використано скеровані антени типу п'ятиелементного квадрата. Вимірювач різниці фаз створено на базі мікросхеми AD8302, яка працює у діапазоні частот до 2,7 ГГц і забезпечує нелінійність вимірювання різниці фаз не більше ніж 1 град у діапазоні від 30 до 140 град. Експериментальна система надає змогу швидко переміщати генератор радіохвилі, встановлений у БПЛА "Фантом 3", у довільному напрямку щодо напрямку приймальних антен. Політ БПЛА у просторі, віддаленому від приземної поверхні, забезпечив різке зниження впливу навколишніх радіошумів. Отримані вперше за допомогою АЦП і спеціальної програми експериментальні залежності різниці фаз від часу польоту БПЛА задовільно якісно і кількісно описують теоретичну криву залежності різниці фаз радіохвилі з частотою 433 МГц від віддалі до антен.Розроблено та випробувано експериментальну систему для вимірювання параметрів траєкторії польоту власного об'єкта-радіомаяка, зокрема, у складі безпілотного літального апарата (БПЛА). Робота заснована на вимірюванні різниць фаз радіохвиль від радіомаяка, які надходять до рознесених антен. Як наземну приймальну пасивну радіосистему використано скеровані антени типу п'ятиелементного квадрата. Вимірювач різниці фаз створено на базі мікросхеми AD8302, яка працює у діапазоні частот до 2,7 ГГц і забезпечує нелінійність вимірювання різниці фаз не більше ніж 1 град у діапазоні від 30 до 140 град. Експериментальна система надає змогу швидко переміщати генератор радіохвилі, встановлений у БПЛА "Фантом 3", у довільному напрямку щодо напрямку приймальних антен. Політ БПЛА у просторі, віддаленому від приземної поверхні, забезпечив різке зниження впливу навколишніх радіошумів. Отримані вперше за допомогою АЦП і спеціальної програми експериментальні залежності різниці фаз від часу польоту БПЛА задовільно якісно і кількісно описують теоретичну криву залежності різниці фаз радіохвилі з частотою 433 МГц від віддалі до антен.
  Повний текст PDF - 492.594 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Чигінь В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Чигінь В. І. Вимірювання координат радіомаяка безпілотного літального апарата / В. І. Чигінь // Вимірювальна техніка та метрологія . - 2019. - Т. 80, Вип. 1. - С. 11-16. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/metrolog_2019_80_1_4.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського