Наукова періодика України Львівський клінічний вісник


Чуклін С. М. 
Особливості запальних процесів оксидативного і нітрозативного стресу в разі L­орнітин-індукованого гострого панкреатиту / С. М. Чуклін, С. С. Чуклін, Г. В. Шершень // Львівський клінічний вісник. - 2019. - № 1. - С. 45-50. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/lkv_2019_1_10
Незважаючи на прогрес у розумінні ранніх подій у разі гострого панкреатиту (ГП), необхідні до даткові дослідження для швидшого й точного прогнозування тяжкого перебігу хвороби, а також оптимального лікування. Мета дослідження - визначити особливості запальних процесів, оксидативного і нітрозативного стресу в разі L-орнітин-індукованого ГП. Експеримент було проведено на 32 білих щурах лінії Wistar. Щурів було розподілено на 2 групи: перша - з індукованим гострим некротичним панкреатитом (16 щурів), друга - контрольна (16 інтактних щурів). Проводили біохімічне дослідження, а також визначали показники запалення, оксидативного і нітрозативного стресу в сироватці крові й тканині підшлункової залози (ПЗ). У щурів із експериментальним ГП у тканині ПЗ суттєво, в середньому в 2,99 разу, підвищувалася активність мієлопероксидази (МПО). Активність МПО у тканині ПЗ щурів вірогідно прямо корелювала з концентрацією P-амілази в сироватці крові. У щурів із ГП зростала активність індуцибельного (кальційнезалежного) de novo синтезу NO - у 1,9 разу у порівнянні з групою інтактних щурів. Водночас активність кальційзалежної NO-синтази у тканині ПЗ майже не змінювалася. За результатами експериментів визначено, що активність МПО у ПЗ суттєво прямо корелювала з активністю iNOS і зворотно - з часткою сNOS. Майже така ж кореляційна залежність визначена між вмістом P-амілази в сироватці крові щурів із активністю iNOS - часткою сNOS у тканині ПЗ. Показник H2S вірогідно зменшувався у щурів із L-орнітин-індукованим панкреатитом. За такої умови вміст H2S достовірно зворотно корелював з активністю у тканині ПЗ МПО та iNOS, вмістом P-амілази в сироватці крові. Зі зменшенням показника H2S у сироватці крові зменшувалася і частка фізіологічного конститутивного синтезу NO у ПЗ. Висновки: одержані результати експерименту свідчать про вагоме значення у патогенезі ГП оксидативного і нітрозативного стресу, недостатності синтезу фізіологічних газотрансмітерів.
  Повний текст PDF - 586.28 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Чуклін С.
  • Чуклін С.
  • Шершень Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Чуклін С. М. Особливості запальних процесів оксидативного і нітрозативного стресу в разі L­орнітин-індукованого гострого панкреатиту / С. М. Чуклін, С. С. Чуклін, Г. В. Шершень // Львівський клінічний вісник. - 2019. - № 1. - С. 45-50. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/lkv_2019_1_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Чуклін Сергій Миколайович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського