Наукова періодика України Львівський клінічний вісник


Гута Р. Р. 
Показники ліпідного спектра крові у хворих на ішемічну хворобу серця впродовж п’яти років після реваскуляризації з приводу інфаркту міокарда / Р. Р. Гута, О. М. Радченко // Львівський клінічний вісник. - 2018. - № 4. - С. 27-32. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/lkv_2018_4_7
Ішемічна хвороба серця (ІХС) - провідна проблема сучасної кардіології. Попри досягнення в її профілактиці та лікуванні, зокрема, активне впровадження хірургічних методик, вона домінує у структурі захворюваності та смертності. Мета роботи - дослідити показники ліпідного спектра крові у хворих на ІХС у віддалені терміни після реваскуляризації міокарда з приводу інфаркту міокарда (ІМ). Проведено динамічне спостереження за 83 хворими на ІХС після перенесеного ІМ. Пацієнтів було розподілено на 2 групи залежно від того, чи була проведена реваскуляризація міокарда. Через 3 міс після стаціонарного лікування у хворих основної групи параметри ліпідограми суттєво знизилися на відміну від групи порівняння, де суттєво зменшився тільки вміст холестерину та <$Ebeta>-ліпопротеїдів. Через рік у пацієнтів основної групи спостерігалася тенденція до поліпшення показників ліпідного метаболізму, особливо вміст тригліцеридів, а в групі порівняння, навпаки, реєстрували погіршення всіх показників. Через 3 роки відмінність показників ліпідограми між хворими обох груп зникає, а надалі реєструється негативна динаміка. Наприкінці дослідження між собою групи не відрізнялися за показниками. Аналіз частоти параметрів загального холестерину показав, на час включення до дослідження в основній групі було більше пацієнтів з гіперхолестеринемією і цільовим вмістом, а в групі порівняння переважали пацієнти з межовим вмістом. Через 3 міс в обох групах тільки половина пацієнтів досягли цільового показника холестерину. Надалі частота гіперхолестеринемії поступово зростала і через 60 міс у третини пацієнтів групи порівняння перевищувала 6,2 ммоль/л, а в основній групі гіперхолестеринемія спостерігалась у 16,67 %. Висновки: для пацієнтів основної групи після оперативної реваскуляризації міокарда характерна позитивна динаміка показників ліпідного спектра крові впродовж 18 міс, яка потім починає щезати й через 42 міс стає негативною. У результаті тільки медикаментозного лікування хворих групи порівняння параметри ліпідограми поступово погіршуються, а різниця між групами втрачається через 3 роки після стаціонарного лікування. Імовірно причиною виявлених авторами закономірностей є неналежна та різна сприйнятливість до ліпідознижувальних лікарських засобів у хворих на ІХС впродовж п'яти років після реваскуляризації серця з приводу ІМ та в неоперованих.
  Повний текст PDF - 496.189 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гута Р.
  • Радченко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гута Р. Р. Показники ліпідного спектра крові у хворих на ішемічну хворобу серця впродовж п’яти років після реваскуляризації з приводу інфаркту міокарда / Р. Р. Гута, О. М. Радченко // Львівський клінічний вісник. - 2018. - № 4. - С. 27-32. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/lkv_2018_4_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гута Роксолана Романівна (медичні науки)
  • Радченко Олена Мирославівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського