Наукова періодика України Львівський клінічний вісник


Абрагамович М. О. 
Ступені важкості синтропічної стійкої артеріальної гіпотонії у хворих на цироз печінки та їх залежність від показників добового моніторування артеріального тиску й класу ураження печінки за C. G. Child – R. N. Pugh / М. О. Абрагамович, М. Л. Фармага, О. О. Абрагамович, О. П. Фаюра, Н. В. Дробінська // Львівський клінічний вісник. - 2018. - № 3. - С. 43-51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/lkv_2018_3_7
Мета роботи - визначити ступені тяжкості синтропічної стійкої АГ у хворих на ЦП, виявити їх залежність від показників добового моніторування АТ та класу ураження печінки за C. G. Child і R. N. Pugh. У дослідження залучено 603 хворих на ЦП (445 чоловіків і 158 жінок, середній вік <$E48,4~symbol С~10,3> року), з-поміж яких виокремлено 173 пацієнтів із синтропічною АГ, із них і 89 пацієнтів із синтропічною АГ без будь-яких інших уражень системи кровообігу (дослідна група). До контрольної групи увійшли 26 практично здорових добровольців відповідних статі й віку. Усім пацієнтам окрім загальноприйнятого обстеження проведено добове моніторування АТ за допомогою апарата ABPM-04 (фірма Meditech, Угорщина) відповідно до стандартної методики. Виявлено, що середні, максимальні та мінімальні за добу систолічний, діастолічний, середній і пульсовий АТ, а також їх похідні показники у пацієнтів дослідної групи у порівнянні з їх величинами у практично здорових добровольців, достовірно нижчі, що підтверджує наявність у них стійкої АГ. У хворих дослідної ірупи виявлено також порушення циркадного ритму та варіабельності АТ. Для визначення ступеня тяжкості гіпотонії доцільно використовувати середній за добу АТ. У випадку, якщо середній за добу АТ, визначений за методом добового моніторування, становить від 80 мм рт. ст. до 76 мм рт. ст., діагностується легкий (I) ступінь тяжкості гіпотонії, від 75 мм рт. ст. до 70 мм рт. ст. і середній (II) ступінь тяжкості, а у випадках, коли середній за добу АТ менше 70 мм рт. ст. і важкий (III) ступінь тяжкості АГ. Серед обстежених пацієнтів (173 пацієнти із АГ) виявлено 54 пацієнтів із I ступенем тяжкості (31,21 %), 66 пацієнтів із II ступенем (38,15 %) та 53 пацієнтів із III ступенем (30,64 %) тяжкості АГ. Дослідження кореляційних зв'язків між показниками добового моніторування АТ залежно від тяжкості АГ показало, що найбільш інформативним є показник середнього за добу АТ, інформативною є також низка інших показників. Проаналізувавши розподіл ступенів АГ залежно від класу тяжкості цирозу за C. G. Child і R. N. Pugh, виявлено, що із наростанням класу зменшується кількість пацієнтів із легким (I ступінь) і збільшується кількість хворих із середнім (II ступінь) і тяжким (III ступінь) АГ. Висновки: охарактеризовано АТ, зафіксований за допомогою методу добового моніторування АТ. З'ясовано, що у хворих на ЦП є синтропічна стійка АГ з порушеними циркадними ритмами та варіабельністю АТ. Виокремлено середній за добу АТ, як найбільш інформативний показник, та класифіковано синтропічну АГ на три ступеня тяжкості. Виявлено кореляційні зв'язки між показниками добового моніторування АТ та ступенями тяжкості стійкої АГ, серед яких найсильніший має середній за добу АТ. Констатовано, що з наростанням класу тяжкості ЦП за C. G. Child і R. N. Pugh зменшується кількість пацієнтів із легким ступенем синтропічної АГ і збільшується кількість хворих із синтропічною АГ середнього і тяжкого ступенів.
  Повний текст PDF - 403.817 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Абрагамович М.
  • Фармага М.
  • Абрагамович О.
  • Фаюра О.
  • Дробінська Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Абрагамович М. О. Ступені важкості синтропічної стійкої артеріальної гіпотонії у хворих на цироз печінки та їх залежність від показників добового моніторування артеріального тиску й класу ураження печінки за C. G. Child – R. N. Pugh / М. О. Абрагамович, М. Л. Фармага, О. О. Абрагамович, О. П. Фаюра, Н. В. Дробінська // Львівський клінічний вісник. - 2018. - № 3. - С. 43-51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/lkv_2018_3_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Абрагамович Мар'яна Орестівна (медичні науки)
  • Фармага Марта Любомирівна (медичні науки)
  • Абрагамович Орест Остапович (медичні науки)
  • Фаюра Оксана Петрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського