Сизон О. О. 
Особливості змін основних показників системного імунітету хворих на акне та їх залежності від клінічних форм перебігу дерматозу / О. О. Сизон, М. О. Дашко // Львівський клінічний вісник. - 2018. - № 1-2. - С. 24-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/lkv_2018_1-2_7
Вугрова хвороба (акне) - хронічний, із рецидивним перебігом дерматоз, який посідає одне з чільних місць у структурі дерматологічних хвороб, особливо в осіб молодого віку, є частою причиною стійких рубцевих змін шкіри, негативно впливає на психоемоційний стан хворих, якість їх життя й працездатність. Патогенез акне - складний, багатофакторний процес, важливу роль у якому відіграють зміни імунної реактивності організму. Мета дослідження - з'ясувати особливості змін основних показників системного імунітету у хворих на акне та їх залежності від клінічних форм перебігу дерматозу. Під спостереженням перебували 134 хворих (83 (61,94 %) жінки та 51 (38,06 %) чоловік) віком від 18 до 35 років). Згідно з клінічною класифікацією акне (Plewing G. & Kligman A. M., 1994), у 27 (20,15 %) хворих було діагностовано комедонну форму акне, у 41 (30,60 %) - папульозну, в 11 (8,21 %) - папульозно-пустульозну, у 30 (22,39 %) - пустульозну, у 10 (7,46 %) - конілобатну і в 15 (11,19 %) - постакне. Групу контролю склали 34 практично здорові особи (донори) аналогічного віку. У більшості обстежених хворих із акне виявлено різного ступеня зміни визначених показників системного імунітету і вірогідне зменшення відносного й абсолютного числа загальних лімфоцитів, T-лімфоцитів та їх субпопуляцій з одночасним зростанням кількості B-лімфоцитів і вмісту IgM і IgG, що свідчить про формування вторинного імунодефіцитного стану за T-ланкою з активацією гуморальної ланки імунітету у відповідь на запалення шкіри. Найбільш суттєві зміни досліджуваних показників системного імунітету з виснаженням T-клітинної ланки імунітету зафіксовано у хворих із папульозно-пустульозною та пустульозною формами, а особливо - з конілобатною формою акне, що обгрунтовує диференційоване призначення їм імунотропних лікарських засобів у комплексному лікуванні. Висновки: у хворих із акне констатовано зміни показників системного імунітету, які свідчать про формування вторинного імунодефіцитного стану за T-клітинною ланкою з адекватною відповіддю гуморального імунітету. Наявність взаємозв'язку між характером змін показників системного імунітету та клінічними варіантами звичайних форм вугрової хвороби вимагає диференційованого призначення в комплексному лікуванні таких пацієнтів імунокоригувальних засобів.
  Повний текст PDF - 228.521 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сизон О.
  • Дашко М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сизон О. О. Особливості змін основних показників системного імунітету хворих на акне та їх залежності від клінічних форм перебігу дерматозу / О. О. Сизон, М. О. Дашко // Львівський клінічний вісник. - 2018. - № 1-2. - С. 24-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/lkv_2018_1-2_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Сизон Орися Орестівна (медичні науки)
  • Дашко Маріанна Олегівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського