Наукова періодика України Львівський клінічний вісник


Демидова А. Л. 
Ефективність ребаміпіду в комплексному лікуванні хворих на пептичну виразку шлунка і дванадцятипалої кишки / А. Л. Демидова, О. Є. Склярова, А. В. Четайкіна // Львівський клінічний вісник. - 2017. - № 1. - С. 38-42. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/lkv_2017_1_9
Більшість (70,0 - 90,0 %) пептичних виразок шлунка і дванадцятипалої кишки виникає через інфікування Helicobacter pylori (Hp), однак основну роль у патогенезі виникнення виразкових дефектів відіграє кислотно-пептичний фактор. А тому всі сучасні схеми лікування Нр-асоційованих захворювань включають антигелікобактерійні засоби та інгібітори протонової помпи (ІПП). Мета роботи - з'ясувати ефективність ребаміпіду в комплексному лікуванні хворих на пептичну виразку шлунка і дванадцятипалої кишки. У рандомізований спосіб із намаганням попередньо стратифікувати хворих за наявністю пептичної виразки шлунка і ДПК на базі гастроентерологічних відділень 5-ї МКЛ м. Львова обстежено 106 хворих. Виявлено 62 хворих із діагнозом "пептична виразка ДПК у фазі загострення" або "пептична виразка шлунка та ДПК у фазі загострення", які включені в дослідження [43 чоловіки (69,4 %), 19 жінок (30,6 %), середній вік хворих 42,3 +- 2,47 року, 46 (74,2 %) пацієнтів працездатного віку]. Залежно від схеми лікування хворих розподілено на дві групи. Пацієнти 1-ї групи (30 осіб) вживали загальноприйняту потрійну схему лікування впродовж 10 днів. Пацієнтам 2-ї групи (32 особи) до стандартної схеми антигелікобактерійного лікування (АГБЛ) додавали ребаміпід 100,0 мг тричі на добу впродовж 10 днів. Призначення стандартної потрійної схеми АГБЛ сприяло загоєнню виразок у 79,2 % випадків, АГБЛ та ребаміпіду - у 85,2 %. Загоєння ерозій дванадцятипалої кишки у пацієнтів 1-ї групи становило 81,3 %, 2-ї - 83,3 %. Ерадикація Нр відбулася у 76,7 - 81,3 % пацієнтів 1-ї і 2-ї груп відповідно. Додавання ребаміпіду до АГБЛ на ерадикацію суттєво не вплинуло. Висновки: поєднане лікування із включенням ребаміпіду забезпечило ефективніше усунення больового синдрому, позитивний вплив на епітелізацію ерозій і виразок шлунка та ДПК, меншу частоту виникнення дуодено-гастрального рефлюксу після лікування. Водночас зафіксовано зменшення частоти езофагіту і недостатності кардії у хворих лише на 25,0 % та збереження ознак бульбіту більш ніж у 60,0 % пацієнтів.
  Повний текст PDF - 3.032 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Демидова А.
  • Склярова О.
  • Четайкіна А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Демидова А. Л. Ефективність ребаміпіду в комплексному лікуванні хворих на пептичну виразку шлунка і дванадцятипалої кишки / А. Л. Демидова, О. Є. Склярова, А. В. Четайкіна // Львівський клінічний вісник. - 2017. - № 1. - С. 38-42. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/lkv_2017_1_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Демидова Анна Леонідівна (медичні науки)
  • Склярова Олена Євгенівна (медичні науки)
  • Четайкіна Анна Валеріївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського