Наукова періодика України Львівський клінічний вісник


Абрагамович У. О. 
Порівняльна оцінка мінеральної щільності кісткової тканини за результатами ультразвукової денситометрії, рентґеностеоденситометрії та двохенерґетичної рентґенівської абсорбціометрії у хворих на системний червоний вовчак / У. О. Абрагамович, О. О. Абрагамович, Л. В. Циганик, О. В. Синенький, С. І. Гута // Львівський клінічний вісник. - 2017. - № 1. - С. 32-37. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/lkv_2017_1_8
Системний червоний вовчак (СЧВ) - автоімунне захворювання, яке характеризується хронічним запаленням і мультисистемним ушкодженням, що супроводжується ураженням кістково-суглобової системи, зокрема, вторинним остеопорозом (ОП) - важливим чинником у виникненні низькоенергетичних переломів. Мета роботи - порівнявши результати оцінки мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ), визначені методами ультразвукової денситометрії, рентгеностеоденситометрії та двохенергетичної рентгенівської абсорбціометрії у хворих на СЧВ, обгрунтувати можливість і доцільність застосування, як альтернативи "золотого стандарту", скринінгових методів. У рандомізований спосіб із попередньою стратифікацією за статтю та наявністю пременопаузального статусу зі 134 хворих ревматологічного відділення Львівської обласної клінічної лікарні, яким діагностовано СЧВ згідно з критеріями Американської колегії ревматологів (1982, 1997), у дослідження залучено 51 жінку віком від 21 до 53 років (середній вік на момент обстеження - 38,21 +- 1,66 року). 100,0 % пацієнтів уживали метилпреднізолон +- від 4,0 до 24,0 мг/добу (середня доза 11,12 +- 0,81 мг/добу) та препарати кальцію - 1000,0 мг/добу в комбінації з вітаміном D - 400,0 МО/добу. Пацієнтам проводили комплексне клінічно-лабораторне та інструментальне обстеження всіх органів і систем відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 676 від 12.10.2006 р. "Про затвердження протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю "Ревматологія"", рекомендацій Європейської ліги проти ревматизму (2010), Американської колегії ревматологів (2010, 2012). Усім хворим проведено оцінку МЩКТ за допомогою ультразвукової кісткової денситометрії п'яткової кістки, методу рентгеностеоденситометрії кисті, двохенергетичної рентгенівської абсорбціометрії поперекового відділу хребта та проксимального відділу стегнової кістки. За результатами дослідження, скринінгові інструментальні методи оцінки мінеральної щільності кісткової тканини, а саме - ультразвукова денситометрія і рентгеностеоденситометрія, показали високу чутливість порівняно із "золотим стандартом" діагностики остеопорозу, що дає змогу обгрунтовано вважати за доцільне їх застосування як альтернативу дороговартісній із променевим навантаженням двохенергетичній рентгенівській абсорбціометрії. Висновки: застосування ультразвукової денситометрії і рентгеностеоденситометрії як альтернативи дороговартісній із променевим навантаженням двохенергетичній рентгенівській абсорбціометрії є науково обгрунтованим.
  Повний текст PDF - 3.531 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Абрагамович У.
  • Абрагамович О.
  • Циганик Л.
  • Синенький О.
  • Гута С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Абрагамович У. О. Порівняльна оцінка мінеральної щільності кісткової тканини за результатами ультразвукової денситометрії, рентґеностеоденситометрії та двохенерґетичної рентґенівської абсорбціометрії у хворих на системний червоний вовчак / У. О. Абрагамович, О. О. Абрагамович, Л. В. Циганик, О. В. Синенький, С. І. Гута // Львівський клінічний вісник. - 2017. - № 1. - С. 32-37. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/lkv_2017_1_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Абрагамович Уляна Орестівна (медичні науки)
  • Абрагамович Орест Остапович (медичні науки)
  • Циганик Лілія Володимирівна (медичні науки)
  • Синенький Омелян Володимирович (медичні науки)
  • Гута Соломія Іванівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського