Наукова періодика України Львівський клінічний вісник


Гречківська Н. В. 
Про необхідність розробки критеріїв професійної придатності працівників із артеріальною гіпертензією / Н. В. Гречківська // Львівський клінічний вісник. - 2015. - № 1. - С. 41-46. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/lkv_2015_1_11
Проблема хвороб системи кровообігу (ХСК) - одна з найважливіших у медичній науці та практичній охороні здоров'я. Згідно з офіційною статистикою МОЗ України, на артеріальну гіпертензію (АГ) хворіє близько 30,0 % дорослого населення країни. Мета роботи - розробити критерії професійної придатності працівників із АГ до роботи за умов дії шкідливих та небезпечних чинників виробничого середовища і трудового процесу з урахуванням загальних положень наказу МОЗ України № 246 від 21 травня 2007 р. "Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій". Аналіз показників загальної та професійної захворюваності проводили за результатами періодичних медичних оглядів осіб, що працюють у шкідливих та небезпечних умовах праці, на підставі результатів аналізу звітних бланків наданих 35 медичними комісіями Києва, які здійснювали профілактичні медичні огляди (ПМО) осіб, що працюють у шкідливих та небезпечних умовах праці, впродовж 2009 - 2013 рр. Вивчали основні форми загальних з урахуванням МКХ-10 та професійних хвороб. Виявлено, що найбільшу частку серед загальних захворювань становлять ХСК (39,62 %). Частка АГ становить 42,3 %, вегетативно-судинної дистонії - 31,4 % та ішемічної хвороби серця (ІХС) - 20,8 %. Тому, з огляду на поширеність ХСК, у діагностиці та лікуванні АГ слід використовувати сучасні клінічні, лабораторні та інструментальні методи, згідно з уніфікованим клінічним протоколом первинної, екстреної та вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги МОЗ України та клінічними рекомендаціями з артеріальної гіпертензії Європейського товариства гіпертензії та Європейського товариства кардіологів 2013 р. Головам медичних комісій з проведення ПМО - лікарям-профпатологам, визначаючи професійну придатність працівника з АГ до професії за умов дії шкідливих та небезпечних виробничих чинників, слід використовувати критерії професійної придатності згідно з наказом МОЗ України № 246 від 21 травня 2007 р. "Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій" і формувати групи диспансерного спостереження. Висновки: потрібно дотримуватися санітарно-гігієнічних вимог, що регламентують допустимі рівні виробничих норм на робочому місці; раціонально використовувати засоби індивідуального та колективного захисту; впроваджувати принцип захисту часом (контрактна система) з доза-ефект залежності виникнення хвороб, систему навчання адміністрації, служб охорони праці підприємств основ здорового способу життя, соціально-психологічної адаптації, збереження здоров'я на робочому місці тощо.
  Повний текст PDF - 1.149 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гречківська Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гречківська Н. В. Про необхідність розробки критеріїв професійної придатності працівників із артеріальною гіпертензією / Н. В. Гречківська // Львівський клінічний вісник. - 2015. - № 1. - С. 41-46. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/lkv_2015_1_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гречківська Наталія Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського