Наукова періодика України Львівський клінічний вісник


Шоробура М. С. 
Сучасні загальні принципи лікування розсіяного склерозу у дітей / М. С. Шоробура // Львівський клінічний вісник. - 2014. - № 4. - С. 49-53. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/lkv_2014_4_13
Турбота про дітей, хворих на розсіяний склероз (РС), вимагає скоординованих зусиль батьків і багатопрофільної медичної команди: педіатрів, фізіотерапевтів, психологів, урологів, медсестер. Догляд має забезпечувати максимальне покращення якості життя малого пацієнта, особливо під час загострення РС. Мета роботи - описати сучасні загальні принципи лікування РС у дітей. Розглянуто основні сучасні засади використання офіційно затверджених медичних лікарських засобів: інтерферон-beta 1b, beta латирамеру ацетат, інтерферон-beta1а підшкірно, інтерферон-beta1а внутрішньом'язово, мітоксантрон (циклофосфамід), Тізабрі (наталізумаб) у дітей, хворих на розсіяний склероз. Описані результати клінічних досліджень, які проводили у дітей, хворих на розсіяний склероз. Симптоми загострення РС можуть виникати й наростати від декількох днів до декількох тижнів, хоча для дуже маленьких дітей характерний раптовий початок. Невідкладна медична допомога потрібна дітям, у яких симптоми рецидиву РС порушують функції або спричинюють дискомфорт. Легкі симптоми РС, які не порушують функції пацієнта, не вимагають медикаментозного лікування. Більшість дітей добре переносять лікування кортикостероїдами, але можливі незначні побічні ефекти. Діти з частими рецидивами РС потребують повторних курсів пульс-терапії метилпреднізолоном. Внутрішньовенний імуноглобулін використовують як альтернативне лікування загострення РС у дітей з частими рецидивами, за неефективності пульс-терапії солумедролом або його виражених побічних ефектів. Станом на сьогодні існує шість офіційно затверджених лікарських засобів для лікування ремітуючо-рецидивного типу РС: три форми інтерферону-beta (IFN-beta) (Ребіф, Авонекс, Бетаферон); глатирамеру ацетат (Копаксон-Тева); мітоксантрон (Мітоксантрон "ЕБЕ-ВЕ") і наталізумаб (Тізабр). Висновки: безумовно, лікуючи хворих на РС, дуже важливо діяти відповідно до рекомендацій, що грунтуються на доказовій базі, не забуваючи про індивідуальний підхід до пацієнтів з урахуванням клінічної форми й типу прогресування захворювання.
  Повний текст PDF - 492.856 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шоробура М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шоробура М. С. Сучасні загальні принципи лікування розсіяного склерозу у дітей / М. С. Шоробура // Львівський клінічний вісник. - 2014. - № 4. - С. 49-53. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/lkv_2014_4_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шоробура Марія Стефанівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського