Наукова періодика України Лінгвістика


Піскунов О. В. 
Фонетичний закон і аналогія в концепції вчених Казанської лінгвістичної школи / О. В. Піскунов // Лінгвістика. - 2013. - № 2. - С. 40-45. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ling_2013_2_8
Розглянуто особливості вивчення фонетичних умов, за яких відбувалися ті або ті звукові зміни, ученими Казанської й Московської шкіл. Основну увагу приділено фонетичному закону та аналогії в теоретичному та практичному аспектах на матеріалі студій учених Казанської лінгвістичної школи. До аналогії як засобу пояснення мовних змін апелювали мовознавці-компаративісти першого періоду, учені Харківської та Московської шкіл, молодограматики. Важливість чинника аналогії вперше дослідив на матеріалі системи відмін польської мови І. Бодуен де Куртене. Мовознавець указав на його психологічну природу. Вихідним положенням для В. Богородицького було положення пріоритетності фонетичних пояснень; у разі, якщо фонетичне пояснення того або того явища подати не можна, мовознавець звертався до аналогії.
  Повний текст PDF - 199.421 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Піскунов О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Піскунов О. В. Фонетичний закон і аналогія в концепції вчених Казанської лінгвістичної школи / О. В. Піскунов // Лінгвістика. - 2013. - № 2. - С. 40-45. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ling_2013_2_8.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського